Herbata odchudzająca – pij ją codziennie i schudnij 5 kg!

Problem nadwagi stał się już chorobą XXI wieku. Mamy coraz więcej na głowie, a coraz mniej czasu na zadbanie o siebie. Dodatkowym czynnikiem jest to co jemy, niestety, ale w jedzeniu jakie spożywamy jest ogromna ilość środków chemicznych takich jak nawozy w warzywach i owocach czy antybiotyki i ogromne ilości soli w mięsie. To wszystko sprawia, że mamy problemy z nadwagą. Czy herbata odchudzająca pomoże nam w zgubieniu zbędnych kilogramów? Oczywiście istnieje bardzo dużo sposobów na walkę z nadwagą. Można stosować różnego rodzaju diety, możemy dużo się ruszać np. biegać albo jeździć na rowerze, można też stosować różnego rodzaje suplementy diety. W tym artykule chciałabym polecić picie herbaty odchudzającej.

Herbata odchudzająca

Herbata jest z nami od tysięcy lat, w niektórych cywilizacjach była elementem rytuałów. W dzisiejszych czasach jest elementem codzienności pewnie pijecie ją codziennie, ale czy wiedzieliście, że posiada właściwości odchudzające? Otóż to prawda napary z niektórych przyspieszają metabolizm, oczyszczają nasz organizm z toksyn, odprężają nas co zwiększa przemianę materii. Zapytanie czy każdy rodzaj herbaty ma takie właściwości przecież istnieje tyle rodzajów tego napoju.

Czytając dalszą część artykułu dowiesz się jaki napar pomoże w twoim problemie.

Herbata zielona

Chcesz się dowiedzieć jaka jest najlepsza herbata na odchudzanie?

To oczywiście herbata zielona, przyspiesza ona nasz metabolizm, pomaga uwolnić nasze jelita od gazów.

Badania naukowe dowodzą, że zawarta w herbacie katechina hamuje wzrost tkanki tłuszczowej, a polifenole zwiększają ilość przyswajalnego tłuszczu i węglowodanów przez nasz organizm.

Oprócz właściwości odchudzających zielona herbata obniża też poziom złego cholesterolu we krwi.

Biała herbata

Biała herbata popularna jest przede wszystkim w Chinach. Znana jest ze swoich właściwości odchudzających. Przede wszystkim hamuje powstawanie komórek tłuszczowych i przyśpiesza metabolizm. Oprócz tego zawiera jeszcze przeciwutleniacze, potocznie nazywana jest ”eliksirem młodości”.

Czerwona herbata

Wspomaga trawienie, zaleca się ja pić przede wszystkim po posiłkach ciężkostrawnych. Zawiera też taniny, które stymulują produkcję żółci w naszym żołądku oraz hamuje wchłanianie się tłuszczu. Warto też wiedzieć, że regularne picie tej herbaty uchroni Cię przed efektem jo-jo.

Herbata odchudzająca – Miętowa herbata

Przede wszystkim ogranicza apetyt, po jej wypiciu masz wrażenie najedzenia. Oprócz tego wspomaga trawienie, łagodzi bóle żołądka, uwalnia jelita od gazów.

Rooibos herbata

Pochodzi z afryki, jest znana ze swojego przepysznego smaku. Podobnie jak w przypadku herbaty miętowej rooibos też hamuje poczucie głodu. Nie zawiera kofeiny, a tylko śladowe ilości teiny. Możesz ją pić nawet późnym wieczorem nie bojąc się, że nie zaśniesz.

Herbaty odchudzające dostępne w aptekach

Bazują na silnych działaniach moczopędnych, przeczyszczających oraz hamujących głód, lepiej uważać z ilością dziennie wypitych filiżanek.