Odstaw te produkty podczas diety a schudniesz 2 razy szybciej!

Postanowiłaś zacząć się odchudzać czy może jesteś już na diecie, ale nie widać żadnych efektów. Przeczytaj ten artykuł i wyrzuć ze swojej diety te 10 produktów, a twoja dieta będzie skuteczna. Sprawdź co odstawić podczas diety, by była ona nawet 3 razy bardziej skuteczna!

Co odstawić podczas diety?

Ogórki przetworzone

Jak doskonale wiemy pikle, ogórki kiszone czy małosolne są przepyszne, ale niestety w czasie diety musimy je całkowicie usunąć ze swojego jadłospisu. Powodem jest wysoka zawartość soli w przetworach, ponieważ sól bardzo źle wpływa na nasz organizm, powodując zatrzymanie wody w naszym organizmie, a nawet puchnięcie naszego ciała.

Chleb pszenny

Nie zawiera żadnych składników odżywczych oprócz  dużej ilości soli i cukru. Do tego ma bardzo wysoki indeks glikemiczny, a jego spożycie powoduje skok glukozy we krwi. Wszystko to sprawia, że najedzeni czujemy się tylko przez chwilę, ponieważ dalej jesteśmy głodni i sięgamy po przekąski.

Sięgaj po chleb razowy, który posiada duże ilości błonnika, a jak wiadomo błonnik pomaga naszemu organizmowi w procesie trafienia i powoduje tak zwane uczucie sytości

Słodzone soki owocowe oraz napoje gazowane

Wszyscy dietetycy powtarzają to za każdym razem jeżeli jesteś na diecie, jeżeli chcesz czuć się lepiej to usuń cukier ze swojej diety, a niestety w tych napojach jest nawet kilkanaście kostek cukru w litrze.

Śmietana oraz majonez

Są to bardzo popularne dodatki do sosów, sałatek czy zup. Niestety tylko niweczą twoje efekty podczas diety. Są one naprawdę bardzo tłuste najlepiej z majonezu używać jedynie w ostateczności a śmietanę możemy zastąpić po prostu jogurtem naturalnym.

Kawa z mlekiem

Na niektórych forach można przeczytać, że kofeina odchudza jest to prawda! Ale, jeżeli do kawy dodamy mleko, a nawet często i cukier to nasza kawa staje się bombą kaloryczną. Jeżeli kawa to tylko bez cukru!

Co odstawić podczas diety? Płatki śniadaniowe

Sprawa tutaj wygląda podobnie jak z napojami słodzonymi. W płatkach śniadaniowych znajduje się ogromna ilość cukru, więc jeżeli lubisz płatki to wybieraj zwykłe płatki kukurydziane i owsiane bez żadnych dodatków i bardzo ważne! Zalewaj je mlekiem odtłuszczonym. Mleko odtłuszczone nie posiada w sobie ani grama tłuszczu.

Alkohol

Jeżeli chcesz stracić na wadze musisz odstawić alkohol, nawet jedno piwo zawiera aż 300 kcal, a kieliszek wódki 110 kcal nie wspomnę o likierach, które zawierają dużą ilość cukru.

Smażone mięso

Co odstawić podczas diety? Smażone mięso jest nasiąknięte ogromną ilością oleju. Podczas diety jedź mięso tylko i wyłącznie pieczone bez użycia oleju.

Mleko i produkty mleczne pochodzenia zwierzęcego

Niestety są one bardzo tłuste, jeżeli nie chcesz  zniweczyć swoich efektów przerzuć się na produkty odtłuszczone.

Banany

Owoce są bardzo zdrowe i potrzebne naszemu organizmowi, ale niestety zdarzają się i takie które powinniśmy ograniczyć albo odstawić. Jednym z nich jest właśnie banan.

Musisz go ograniczać ze względu na dużą ilość cukru, dochodzi do tego jeszcze bardzo wysoki indeks glikemiczny. Wszystko to sprawia, że lepiej jest ograniczyć je do minimum.