Odchudzanie twarzy – wypróbuj te proste i skuteczne ćwiczenia!

Czy można odchudzić twarz? Teoretycznie, im mniej ważymy, tym twarz jest smuklejsza. Ale czasem mimo niskiej wagi twarz jest nadmiernie okrągła i posiada za dużą ilość tkanki tłuszczowej. W takim wypadku bardzo pomocne będą ćwiczenia twarzy, które są cudownym sposobem na szybkie i skuteczne odchudzanie twarzy!

Odchudzanie twarzy to proces, nie wystarczy tylko kilka jednorazowych ćwiczeń, by poprawić owal twarzy. Jeśli chcesz pozbyć się drugiego podbródka bądź okrągłych policzków codziennie wykonuj te ćwiczenia, pomogą one usunąć nadmiar tłuszczu z danej partii twarzy, dzięki czemu twarz będzie chudsza i smuklejsza.

Przy tego typu ćwiczeniach ważna jest systematyczność, poprawna pozycja oraz poprawny oddech. Pamiętaj, by ćwiczenia robić bardzo dokładnie i w każdym z nich skupiać się, by wciągać powietrze nosem a wydychać ustami.

Odchudzanie twarzy – rozgrzewka

Każdy trening powinien być poprzedzony rozgrzewką. Pozycją wyjściową powinna być pozycja siedząca z mocno wyprostowanymi plecami. Następnie bardzo powoli i dokładnie wypowiadaj samogłoski A, O, I, E. Rób to do czasu, aż poczujesz ciepło na całej twarzy. Oznaczać to będzie, że mięśnie twarzy będą dobrze rozgrzane i przygotowane do dalszych ćwiczeń.

Pierwsze ćwiczenie – unoszenie podbródka

Po rozgrzewce rozpoczynamy już główne ćwiczenia. Pierwsze z nich to wzmacnianie podbródka. Unieś podbródek do tyłu najmocniej jak potrafisz poprzez mocne odchylenie głowy do tyłu. Następnie utrzymaj tą pozycje przez około 10 sekund. Po tym czasie rozluźnij mięśnie i powtórz ćwiczenie jeszcze 4 razy.

Drugie ćwiczenie – utrzymanie pozycji

Stań prosto, obejmij się ramionami, wyprostuj plecy a następnie wyciągnij szyję ku górze najmocniej jak potrafisz. Utrzymaj tą pozycje przez około 10 sekund głęboko przy tym oddychając. Ćwiczenie to ujędrnia skórę twarzy. Ćwiczenie powtórz 5 razy, powinnaś poczuć zmęczenie mięśni twarzy.

Trzecie ćwiczenie – ćwiczenia z ołówkiem

Kolejne ćwiczenie robi się na siedząco, Wyprostuj plecy i włóż samą końcówkę ołówka do ust, postaraj się go tak przytrzymać kilka sekund bez poruszania głową. Następnie spróbuj ołówkiem nakreślić kilka bądź kilkanaście liter alfabetu, np. namaluj całe swoje imię i nazwisko. Ćwiczenie powtórz kilkukrotnie po każdej serii robiąc kilkusekundową przerwę.

Czwarte ćwiczenie – mięsnie szyi

Mięśnie twarzy są bezpośrednio połączone z mięśniami twarzy, więc ćwiczeniami należy objąć całą partię twarzy i szyi. Siedząc albo stojąc mając mocno wyprostowane plecy przechylaj głowę raz w prawą a raz w lewą stronę. Wykonuj ćwiczenie bardzo dokładnie delikatnie przechodząc z jednej na drugą stronę. Powtórz co najmniej 10 razy.

Piąte ćwiczenie – mięśnie ust i policzków

Aby rozciągnąć mięśnie ust i policzków należy zastosować ćwiczenia oddechowe. Wciągnij mocno powietrze nosem, ściśnij usta i mocno wydmij policzki, Dłonie ułóż na policzkach tak, by przykryły również uszy. Następnie delikatnie naciskaj dłońmi na policzki, by poczuć napięcie mięśni. Utrzymaj pozycję przez 5 sekund, następnie wypuść powietrze i rozluźnij mięśnie. Ćwiczenie powtórz 5 razy.

Szóste ćwiczenie – mięśnie ust

Kolejne ćwiczenie dotyczy również ust. Zamknij jamę ustną i przytrzymaj zęby dolną i górną wargą, do tego wyciągnij żuchwę maksymalnie do przodu.