Na co pomaga moczenie stóp w wodzie z sodą oczyszczoną? efekty cię zaskoczą!

Moczenie stóp w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej to niedroga i bardzo skuteczna metoda pielęgnacji stóp. Ten niepozorny zabieg bez problemu wykonasz samodzielnie w swoim domu. W międzyczasie możesz relaksować się oglądając telewizję czy czytając książkę na swoim fotelu. Efekt takiej sodowej kąpieli z całą pewnością pozytywnie cię zaskoczy. Dowiedź się dlaczego powinnaś moczyć swoje stopy w wodzie z sodą oczyszczoną. Na co pomaga moczenie stóp w wodzie z sodą oczyszczoną? efekty cię zaskoczą!

Dlaczego warto moczyć stopy w wodzie z sodą oczyszczoną?

Kiedy warto stosować kąpiele w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej? To jedna z najpopularniejszych domowych metod na pozbycie się suchej, twardej i popękanej skóry na piętach. Soda oczyszczona wpływa na skórę zmiękczająco, a wymoczenie stóp w sodzie pomoże usunąć ci zrogowaciały naskórek. Jej zmiękczające właściwości można wykorzystać także podczas leczenia odcisków. Po wymoczeniu stóp w sodzie stopy są bardziej podatne na usuwanie zgrubiałego naskórka. Taka kąpiel dla stóp ma działanie kojące i relaksujące. Pomoże na bolące i zmęczone po całym dniu stopy. Gwarantujemy, że po jej zakończeniu poczujesz się odprężona i pełna energii.

Po sodę oczyszczoną sięgają również osoby, zmagające się z problemem brzydkiego zapachu stóp. Moczenie stóp w wodzie z sodą pozwoli zneutralizować brzydki zapach, a przy okazji zmniejszyć problem nadmiernej potliwości. 

Dzięki właściwościom wybielającym, sodę stosuje się w przypadku wystąpienia przebarwień na paznokciach. Po wymoczeniu stóp w sodzie pozostałości po lakierze do paznokci znikną, a skórki wokół nich zostaną zmiękczone. Dlatego dobrze wymoczyć stopy w sodzie przed wykonaniem pedicure’u.

Soda oczyszczona wspomaga również leczenie kurzajek i grzybicy stóp oraz paznokci. Jeżeli zmagasz się, z którymś tym problemów to warto regularnie moczyć stopy w wodzie z sodą.

Kąpiel w wodzie z sodą oczyszczoną to również świetny sposób na złagodzenie podrażnień. Jeżeli masz problem ze swędzącymi stopami, to dzięki tej metodzie szybko przyniesiesz sobie ulgę.

Jak przygotować kąpiel z sodą oczyszczoną?

Kąpiel w wodzie z sodą oczyszczoną jest prosta w przygotowaniu. Do miski z ciepłą wodą wsyp 3-5 łyżek sody oczyszczonej. Taki zabieg powinien trwać co najmniej 15-20 minut dziennie. Po przeprowadzonym zabiegu dokładnie wysusz swoje stopy za pomocą ręcznika.