10 polskich superfoods wspomagających spalanie tłuszczu

Jesteś na diecie a Twoja waga ani drgnie, masz problem z rzuceniem zbędnych kilogramów? Postaw na produkty spożywcze, które pomogą Ci osiągnąć cel. Są one dostępne w każdym sklepie spożywczym czy warzywniaku. Są to polskie superfoods, które znacząco przyśpieszą odchudzanie, dlatego włącz je do swojej diety, a zobaczysz jak Twoja waga w końcu spadnie. Sprawdź koniecznie 10 polskich superfoods wspomagających spalanie tłuszczu.

10 polskich superfoods wspomagających odchudzanie

Jabłka

Jabłko to idealna przekąska między posiłkami, zawiera dużo wody i błonnika( są to składniki zapewniające nam uczucie sytości). Uwaga! Jabłka to nie tylko idealny produkt  w czasie diety, ale też produkt poprzez, który zmniejszamy ryzyko zachorowania na nowotwory.

Jajka

Przez wiele lat wbijano nam do głowy, że jaka podwyższają nam poziom cholesterolu w organizmie, jednak udowodniono, że to mit, a jajka to dosłownie bomba  białkowa i proteinowa. Jedno jajko zawiera tylko 75 kcal i aż 7 gram wysokiej jakości białka, a jak wiemy posiłki bogate w białko pozwalają nam na dłużej zaspokoić głód, a zatem tez ograniczyć podjadanie między posiłkami, czyli główny czynnik przez który tyjemy. Ponadto kurze żółtko korzystnie działa na  nasz układ sercowo-naczyniowy.

Jogurt grecki

Zawiera najwięcej białka ze wszystkich typów jogurtów dostępnych na rynku. A jak już wcześniej pisaliśmy produkty bogate w białka zapewnią nam sytość na dłużej.

Kawa

Większość z nas pije minimum jeden kubek kawy dziennie, ale czy wiedzieliście, że będąca w kawie kofeina przyśpiesza ludzki metabolizm? Istnieje tylko jeden warunek, musimy pić kawę mieloną bez mleka i cukru czyli czystą czarną kawę. Dodawanie dodatków do kawy niweczy jej efekt poprzez cukier i zawartość tłuszczu w mleku.

Odtłuszczone mleko

Zawiera tyle samo białka i wapnia co zwykłe mleko pełnotłuste. Mleko dłużej niż woda zostaje w naszym żołądku, więc syci na dłużej. W swojej diecie powinieneś na stałe umiejscowić produkty mleczne utłuszczone.

Owsianka – płatki owsiane

Idealna propozycja na śniadanie, ponieważ owsianka bogata jest w błonnik, który zapewni ci uczucie sytości na długi czas. Jeżeli nie lubisz owsianki możesz ją zastąpić płatkami kukurydzianymi, ale tylko w wypadku kiedy są to zwykłe, niesłodzone płatki i zalejesz je mlekiem odtłuszczonym.

10 polskich superfoods – Papryka chilli

Nie od dziś wiadomo, że jedzenie ostrych posiłków rozgrzewa nas organizm, przez co spalamy więcej tłuszczu. Papryczka czyli ponadto zawiera kapsaicynę, która hamuje apetyt i przyspiesza metabolizm.

Orzechy

Stanowią najlepszą przekąskę jaką można wybrać, ponieważ są bogate w błonnik, białko i kwasy tłuszczowe. Sprzyjają redukcji masy tłuszczowe, dzięki zawartości w sobie błonnika i białka sprawią, że po takiej przekąsce będziesz czuł nasycenie przez dłuższy czas. Jeżeli chcesz, żeby orzechy pomogły Ci z rzuceniu kilku zbędnych kilogramów musisz jeść je z umiarem i unikaj orzeszków solonych, zawierają większą ilość tłuszczu.

Ryby

Rybie mięso zawiera dużą białka przy niewielkiej ilości tłuszczu. Oczywiście jak wszędzie jest jakieś ale, ryby muszą być odpowiednio przyrządzone najlepiej jak upieczemy je w piekarniki bez udziału oleju ani innego tłuszczu.

Oliwa z oliwek

Ostatnie z listy 10 polskich superfoods to oliwa z oliwek. Obniża cholesterol i zawiera w sobie dobre tłuszcze nasycone. W swojej diecie powinieneś na stałe zastąpić wszelkiego rodzaju oleje oraz inne tłuszcze właśnie oliwą z oliwek.