Domowe sposoby na wyczyszczenie czajnika

Czajnik kuchenny jest niewątpliwie najczęściej używanym sprzętem AGD w każdej kuchni. Dlatego, że jest często używany powinien, być często czyszczony. Głównym wrogiem czajników jest twarda woda z naszych kranów. Można pomóc sobie używając filtrów do wody, najlepiej by było, by filtry były stacjonarne, zamontowane na stałe, albo przenośne w postaci dzbanka z filtrem. Przy częstej wymianie wkładów do filtra pozbędziemy się problemu twardej wody. Poznaj najlepsze domowe sposoby na wyczyszczenie czajnika!

Jeżeli nie posiadamy w swoim domu fitra do wody,  niestety ale musimy czyścić swój czajnik z kamienia jaki osiada sie na jego dnie.

Istnieją specjalne płyny do czyszczenia czajników dostępne w sklepach z chemią gospodarczą. Niestety chemia to zawsze chemia która szkodzi naszemu zdrowiu, ale na nasze szczęście istnieją jeszcze domowe sposoby na wyczyszczenie czajnika.

Domowe sposoby na wyczyszczenie czajnika

Napój typu „cola”

Jest to prosty i szybki sposób. Wystarczy wlać szklankę Coli, następnie dodaj do tego szklankę czystej wody i wszystko zagotuj. Po wszystkim będziemy mogli się cieszyć czystym czajnikiem.

Soda oczyszczona

To najczęstszy domowy sposób jaki wybieramy. Wlewamy trochę wody do czajnika i wsypujemy 2 łyżeczki sody oczyszczonej. Całość zagotowujemy. Po wszystkim musimy parę razy opłukać czajnik, tak żeby w czajniku nie zostały reszki sody.

Kwasek cytrynowy

Proces podobny jak przy sposobie z sodą oczyszczoną. Zawartość małego opakowania z kwaskiem cytrynowym wsypujemy do czajnika, następnie dolewamy do tego trochę wody i wszystko zagotowujemy. Po zagotowaniu zawartość wylewamy do zlewy. Czajnik jeszcze będziemy musieli parę razy przepłukać zimną wodą.

Ocet

Najmniej przyjemny sposób, ze względu na zapach octu, ale najbardziej skuteczny. Wlewamy do czajnika szklankę octu, dolewamy do tego trochę wody i całość zagotowujemy. Po wszystkim wylej zawartość opłucz czajnik czystą wodą. Następnie zagotuj połowę czajnika z czystą wodą skanu, ten proces powtarzaj do czasu aż pozbędziesz się zapachu octu.

Sok z cytryny

Zdecydowanie najdłuższy sposób ze wszystkich wyżej przedstawionych sposobów.

Należy do pustego czajnika wlać dwie szklanki soku z cytryny. Następnie odczekujemy 1-2 godziny. Po wszystkim wylewamy zawartość i płuczemy czajnik parę razy.