6 niesamowitych zastosowań pieprzu! Poznaj je wszystkie!

Pieprz jest przyprawą, która kojarzy nam się głównie z gotowaniem. Pełni w niej bardzo ważną rolę, większość z nas nie wyobraża sobie obiadu bez tej przyprawy. Rola pieprzu nie ogranicza się jedynie do poprawiania smaku naszych potraw, ma on jeszcze wiele innych zastosowań takich o których nawet byś nie pomyślał. Poznaj 6 niesamowitych zastosowań pieprzu!

6 niesamowitych zastosowań pieprzu

Pieprz jako specyfik na szybkie odchudzanie

Pieprz poprawia pracę naszego żołądka i jelit. Dzięki tej przyprawie lepiej trawimy nawet najbardziej tłuste potrawy. Dzięki właściwościom rozgrzewającym przyśpiesza spalanie tłuszczu. Osoby mające problem z nadwagą powinny jak najczęściej używać tej przyprawy w swojej kuchni , pozwoli to na zrzucenie kilka kilogramów.

Pieprz na rzucenie papierosów

Niewiele  osób zdaje sobie z tego sprawy, ale pieprz jest w stanie pomóc im zerwać z nałogiem. Hamuje on głód nikotynowy. Jeżeli nie chcesz już palić papierosów nasącz wacik kosmetyczny w oleju pieprzowym. Powąchaj go jak poczujesz chęć na papierosa. Jest to udowodniona naukowo metoda zerwania z nałogiem.

Pieprz na katar

Pieprz pomoże Tobie również z katarem. Wysyp trochę tej przyprawy na chusteczkę i powąchaj. Katar na pewno odpuści na jakiś czas. Możesz też go dosypać do inhalatora podczas robienia inhalacji.

Pieprz na problemy ze skórą

Wystarczy, że w szklance ciepłej wody rozpuścisz dwie łyżeczki pieprzu. Taki tonik jest w stanie Ci pomóc z trądzikiem.

Pieprz do prania

Kolorowe ubrania często po kilku praniach tracą swój kolor i przestają wyglądać już atrakcyjnie.

Wystarczy, że do proszku albo płynu do płukania wsypiesz 1-2  łyżeczki pieprzu a twoje ubrania dłużej będą wyglądały jak nowe.

Pieprz na ból

Pieprz poprzez swoje właściwości rozgrzewające pomoże Ci z obolałymi i zmęczonymi mięśniami. Wystarczy, że zrobisz maść na bazie oliwy i pieprzu, następnie smaruj nią punkty w których odczuwasz ból.

6 niesamowitych zastosowań pieprzu – Pieprz na mrówki

Każdy kto mieszka w domku jednorodzinnym miał albo będzie miał kiedyś problem z mrówkami.

Z pomocą przyjdzie nam właśnie pieprz. Mrówki go dosłownie nienawidzą, efekty będą o wiele lepszy niż przy soli. Wystarczy wysypać na mrowisko trochę pieprzu, a następnego dnia  mrówek już tam nie będzie.