Domowe sposoby na pozbycie się brzydkiego zapachu z lodówki

Na pewno nikt z nas nie chciałby cofnąć się w czasie o 70 lat i żyć w czasach przed wyprodukowaniem pierwszej lodówki. Nie wyobrażamy sobie życia bez możliwości przechowywania w niej owoców, warzyw, nabiału czy wczorajszego obiadu. Każdy z tych produktów wytwarza swój specyficzny zapach, a jeżeli w jednym miejscu trzymamy wszystkie te produkty zapachy zaczynają się ze sobą mieszać powodując swąd. Brzydki zapach z lodówki jest bardzo uciążliwy, jednak są skuteczne domowe sposoby, by się go pozbyć! Twoja lodówka będzie pachnieć neutralnie a żadne zapach nie będą się przenikać.

Jeżeli otwierając lodówkę zapach wydobywający się ze środka powoduje, że robi ci się niedobrze koniecznie przeczytaj ten artykuł. Przedstawiamy domowe sposoby na usunięcie nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z lodówki.

Jak przechowywać produkty w lodówce?

Zacznijmy od problemu jakim jest niewiedza ludzi w temacie prawidłowego ustawienia produktów spożywczych na półkach. Tylko odpowiednie ułożenie może zapewnić naszej żywności, że nie będzie szybko się psuła.

Górna półka

Na górnej półce przechowuj nabiał. Na niższych półkach jest zimniej i nabiał może szybko się zepsuć. Wszystkiemu winne są bakterie gnilne, które są aktywniejsze w niższych temperaturach.

Środkowa półka

Możesz tu przechowywać wędliny, sery i resztki z niezjedzonego jeszcze obiadu.

Dolna półka

Na najniższej półce trzymaj owoce i warzywa. Zapewnij im opakowanie posiadające stały dostęp powietrza. W przypadku trzymania owoców lub warzyw w foliowych torebkach powodują, że psują się szybciej i mogą powodować powstawanie brzydkiego zapachu.

Drzwiczki

Na drzwiczkach trzymaj produkty, które najwolniej się psują czyli ketchupy, musztardy, olej słonecznikowy, margarynę itp.

W czym trzymać jedzenie?

W czym trzymać jedzenie, żeby wolniej się psuło i nie powodowało brzydkiego zapachu? Każdy rodzaj żywności powinno się przechowywać w inny sposób.

Wędliny i ser powinno się przechowywać w papierze śniadaniowym, nie zaleca się trzymania w lodówce wędlin w foliowych workach może to powodować szybsze psucie się produktu, a co za tym idzie powodowanie brzydkiego zapachu. Pamiętaj, żeby ser był szczelnie owinięty papierem w innym przypadku może szybko się zeschnąć.

Owoce i warzywa jak wcześniej wspominaliśmy nie mogą być przechowywane w foliowych workach, dlatego najlepszym pomysłem będzie talerzyk albo plastikowy pojemnik z wentylowaną przykrywką. Jeżeli nie masz takiej przykrywki to pozostaw pojemnik lekko otwarty, tak aby woda z owoców i warzyw mogła swobodnie parować.

W przypadku resztek z obiadów powinny znajdować się w garnkach albo pojemnikach plastikowych. Garnki i pojemniki powinny być szczelnie przykryte przykrywkami. Brzydki zapach z lodówki powinien być mniejszy, jeśli nie będziemy zostawiać żadnego jedzenia nie zamkniętego w pudełku.

Domowe sposoby na brzydki zapach z lodówki

Kawa

Lekko rozdrobione ziarna kawy wchłaniają nieprzyjemne zapachy oraz pozostawią wewnątrz przyjemny aromat kawy.

Żwirek dla kota

To może wydać się trochę śmieszne, ale ta metoda naprawdę działa. Wystarczy zostawić trochę żwirku dla kota w lodówce, bardzo dobrze wchłania wszystkie nieprzyjemne zapachy.

Mąka

Również mąka posiada właściwości dzięki którym może służyć jako pochłaniacz zapachów. Mąka również pochłonie nadmiar wilgoci, który zbiera się w lodówce. Najlepiej mąkę połóż nad owocami i warzywami.

Brzydki zapach z lodówki – Soda oczyszczona

Na spodeczku wysyp trochę sody oczyszczonej i pozostaw na całą noc w środku. Rano jak otworzysz lodówkę nieprzyjemny zapach zniknie. Możesz również użyć proszku do pieczenia.

Przekrojone jabłko

Jabłko pochłonie nieprzyjemne zapachy, ale również zapewni, że w naszej lodówce będzie panować zapach jabłka.

Brzydki zapach z lodówki – Jak często myć lodówkę?

Lodówkę powinno się czyścić co najmniej raz w tygodniu. Najlepiej użyć do tego wilgotnej szmatki i płynu do mycia naczyń. Cotygodniowe mycie lodówki oraz wyczyszczenie jej z zepsutych produktów jest pierwszym krokiem do czystej oraz przyjemnej w zapachu lodówki.

Domowe sposoby na wyczyszczenie żelazka