Najlepsze sposoby na odmrażanie szyb samochodowych

Zima to najgorszy okres dla każdego kierowcy. Za oknem śnieg, który utrudnia jazdę nawet najlepszym kierującym. Ale śnieg nie jest jedyną zmorą kierowców. Większość z nas codziennie rano musi walczyć z ogromnym problemem jaki są zamarznięte samochodowe szyby. Odmrażanie szyb to męczący i irytujący obowiązek. Niestety, ale każdy kto nie posiada garażu i stawia samochód pod blokiem lub domem musi codziennie przed pracą wykonać swój poranny rytuał. Na nasze szczęście istnieje wiele metod pozbycia się warstwy lodu z szyb naszych samochodów. W poście zawarto najlepsze sposoby na odmrażanie szyb samochodowych.

Najlepsze sposoby na odmrażanie szyb samochodowych

Skrobaczka i zmiotka

To dwa najpopularniejsze atrybuty każdego kierowcy, większość z nas wozi je w swoich bagażnikach lub w schowkach. Ich koszt jest niewielki, a pod względem wytrzymałości powinny nam starczyć na co najmniej jeden sezon zimowy. Minusem jest fakt, że niestety skrobanie szyb za pomocą skrobaczki nie należy do najprzyjemniejszych porannych czynności. Drugim minusem jest fakt, że skrobaczka może porysować szybę, a w tym przypadku generuje nam się dosyć duży koszt jakim jest zakup nowej szyby.

Odmrażanie szyb za pomocą nawiewu

Jest to niewątpliwie czasochłonna metoda odmrożenia szyb. Wystarczy włączyć silnik i ustawić maksymalną temperaturę. Potrwa to jakieś 10 minut, ale nie musimy marznąć na mrozie i męczyć się ze skrobaniem szyby. Możecie włączyć też klimatyzację jaka przyśpieszy cały proces.

Zakrywanie szyby na noc specjalnymi matami

Koszt takiej maty nie jest wysoki, najczęściej jest to około 20-30 zł. Możesz też użyć  starego koca lub nawet kawałek kartonu lub tektury falistej.

Chemia samochodowa do odmrażania szyb

Jest to sposób dla osób, którzy łatwo, szybko i bez wysiłku fizyczne chcą się odmrozić szyby w swoim samochodzie. Koszt jednego pojemnika waha się w granicach 10-15 zł , niewątpliwą wadą jest fakt, że do jednorazowego odmrożenia szyby trzeba użyć praktycznie całego pojemnika.

Odmrażanie szyb – domowe sposoby

Ciepła woda

W celu rozmrożenia szyby możesz wylać na nią ciepła wodę. Musisz jedynie uważać z temperaturą wody, woda musi być letnia w innym przypadku szyba może pęknąć. Jest to trochę kontrowersyjna metoda, chwila nie uwagi może doprowadzić do wygenerowania dużego kosztu jakim jest zakup nowej szyby.

Woda z alkoholem

Przy tej metodzie będziesz potrzebować pojemnika atomizerem, możesz wykorzystać pojemnik po płynie do szyb. Połącz ze sobą alkohol i wodę w stosunku 1:2 najlepiej użyć wody destylowanaj.

Woda z solą

Sól doskonale rozpuszcza lód. Wystarczy, że rozpuścisz trochę soli kuchennej w wodzie . W celu naniesienia roztworu na szybę możesz posłużyć się pojemnikiem z atomizerem, w tym wypadku wystarczy tylko spryskać szybę. Efekty będą bardzo szybkie, jak lód zacznie się rozmrażać wystarczy włączyć wycieraczki.

Woda z octem

Do rozmrożenia szyby możesz użyć roztworu octu z wodą w proporcji 1:3. Do usunięcia lodu z szyby użyj pojemnika z atomizerem. Wystarczy, że spryskasz szybę i odczekasz kilka minut na efekty.

Pamiętaj, że według kodeksu drogowego musisz mieć odmrożoną CAŁĄ SZYBĘ, nie wystarczy połowa, albo małe kółeczko od strony kierowcy. Dokładnie odmrożenie szyby uchroni cię przed otrzymaniem mandatu, ale też poprawi pole widzenia.

Pamiętaj wyjazd spod domu z niedokładnie odmrożoną szybą zwiększa prawdopodobieństwo doprowadzenia do wypadku.