Twój pies boi się fajerwerków? Sprawdź jak mu pomóc.

Fajerwerki, wystrzały, petarda, głośna zabawa bez tego nie wyobrażamy sobie przywitania nowego roku. Nam ludziom hałas fajerwerków nie przeszkadza a nawet uwielbiamy pokazy pirotechniczne organizowane w nowy rok. Co innego nasze zwierzęta domowe, huk odpalonych fajerwerków i petard powoduje strach. Nasze zwierzęta w tym czasie czują niewyobrażalny stres i panikę. Jak pomóc psu w sylwestra?

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak przygotować swojego pupila na tę noc to przeczytaj dalszą część tego artykułu i sprawdź jak pomóc psu w sylwestra

Wizyta u weterynarza

Najlepszym sposobem jest podanie naszemu pupilowi środków uspokajających. Dostępne są w każdym gabinecie weterynaryjnym. Środki są dostępne w postaci tabletek jakie możesz dodać psu do miski z jedzeniem albo czopków. Uwaga! Pod żadnym pozorem nie podawaj im środków przeznaczonych dla ludzi, ponieważ możesz je zabić!

Odizoluj zwierzaka od źródła hałasu

W czasie sylwestra zaleca się trzymanie zwierzaków w domu. Huk petard i fajerwerek będzie tam dla nich o wiele mniej drażliwy niż na dworze. Jeżeli pies nie jest przyzwyczajony do trzymania go w mieszkaniu to zrób mu posłanie do spania w garażu.

Staraj się nie wychodzić w tę noc na spacer

W sylwestra w godzinach 20-3 nie wychodź z psem na spacer. W tym przedziale godzinowym wystrzałów jest najwięcej i pies może wpaść w panikę podczas spaceru.

Jeżeli boisz się, że czworonóg nie wytrzyma i swoją potrzebę załatwi w domu wyjdź z nim przed dom, ale pod żadnym pozorem nie spuszczaj ze smyczy. W czasie wystrzału może wpaść w panikę uciec i nie odnaleźć drogi powrotnej.

Zagłuszanie hałasu

Jeżeli wychodzisz w noc sylwestrową z domu i zostawiasz swojego czworonoga samego w domu to pozostaw włączony telewizor albo radio. Włączony odbiornik zagłuszy odgłosy wystrzelonych fajerwerków.

Dobrym sposobem jest oddanie naszego czworonoga w tę noc do specjalnego hotelu dla zwierząt. Personel zapewni im w tym dniu doskonałą opiekę.