Najlepsze sposoby na kaca

Kto z nas nie lubi w weekend czy wolny wieczór wypić odrobinę alkoholu w postaci wina, wódki czy likierów. Alkohol poprawia humor na imprezie, dzięki niemu bawimy się lepiej, jednak drugiego dnia budzimy się w złym stanie, boli nas głowa. Jakie są najlepsze sposoby na kaca? Kac to po prostu zatrucie naszego organizmu alkoholem, objawia się bólem głowy, światłowstrętem, nudnościami, brakiem apetytu czy nawet drżeniem rąk czy zaburzeniami funkcji motorycznych takich jak na przykład zaburzeniami równowagi czy depresją. Jest znany od tak dawna jak alkohol i niestety, ale nie ma na niego lekarstwa. Po każdym spożyciu większej ilości alkoholu będziemy chorować na kaca.

Na szczęście na kaca istnieje kilka trików jakie mają na celu złagodzenie objawów zatrucia alkoholowego.

Nie chcesz już nigdy czuć się źle dzień po imprezie to przeczytaj dalszą cześć tego artykułu. W poście zawarto najlepsze sposoby na kaca.

Najlepsze sposoby na kaca

Elektrolity

Po pierwsze uzupełnij elektrolity.  W aptece możesz zakupić napoje z elektrolitami, jeśli jednak nie masz możliwości pójścia do apteki możesz też taki napój zrobić samemu w domu wystarczy trochę wody mineralnej niegazowanej, łyżka miodu, szczypta soli i trochę soku z cytryny. Taki napój na pewno postawi cię na nogi.

Podczas spożywania alkoholu dobrze jest pić dużo wody mineralnej.

To podstawowa zasada każdego imprezowicza. Popijanie alkoholu dużą ilością wody nie doprowadzi do odwodnienia i zachowa odpowiedni poziom minerałów w twoim organizmie. Bardzo dobrze jest dodać do wody plasterek cytryny albo odrobinę soku z cytryny.

Pij powoli

Pijąc wolniej wypijesz mniejszą ilość alkoholu to oczywiste, ale wolniejsze tempo pozwoli też lepiej strawić alkohol przez twój organizm, a co za tym idzie objawy kaca będą o wiele mniejsze.

Wypocenie organizmu

Przez pot szybciej pozbędziesz się etanolu z organizmu. Oczywiście po zakrapianej imprezie nikt nie jest w stanie wykonywać ciężkich ćwiczeń, odpowiednią metodą na wypocenie organizmu jest gorąca herbata z niewielką ilością wódki albo nalewki owocowej. Możesz też wypić herbatę z niewielką ilością chili.

Sposoby na kaca – Zimny prysznic

Zimna woda pobudzi krążenie krwi w organizmie, dzięki czemu szybciej wydalisz resztki alkoholu.

Mocna kawa i bogate w tłuste śniadanie

Kawa musi być sypana i bardzo mocna a taki napój na pewno postawi cię na nogi. Tłuste i treściwe śniadanie pobudzi metabolizm co spowoduje przyśpieszenie wydalania alkoholu z twojego organizmu.

Klin klinem

Wielu z nas wierzy, że wypicie jednego piwa ranem po zakrapianej imprezie będzie niczym jakby lekarstwem dla naszego organizmu.

Z medycznego punktu widzenia jest to prawda.

Stan jaki nazywamy kacem powoduje rozkładanie się w naszym organizmie metanolu a zatem Etanol zawarty w alkoholu hamuje rozkład metanolu, a co za tym idzie łagodzi objawy.

Jest tylko jeden minus tej metody wypicie niewielkiej ilości alkoholu z łagodzi objawy kaca tylko na chwilę później objawy wrócą.

Wizyta w saunie

Sauna pozwoli wypocić toksyny zalegające w naszym organizmie, przez co kac szybciej minie.

W czasie spożywania alkoholu nigdy nie mieszaj rodzajów alkoholi.

Złota zasada każdego imprezowicza jeżeli spożywasz piwo nie mieszaj go z wódką, jeżeli zaś zaczynasz imprezę od kieliszka wódki to pij wódkę dalej nie mieszaj jej z innymi trunkami.

Stosując się do tej zasady następnego dnia objawy kaca będą o wiele mniejsze.

Sok z pomidorów

Sok z pomidorów bogaty jest w potas, którego niedobór jest główną przyczyną bólu głowy oraz drżenia ciała które występują podczas kaca.