Koper włoski działa cuda! Pij napar a schudniesz bez diety!

Odchudzasz się od dłuższego czasu bez żadnego efektu? Próbowałaś już wszystkiego, a wskazówka na wadze stoi w miejscu? Wypróbuj koper włoski i koniecznie wypij napar z tego bardzo zdrowego warzywa!

Spróbuj diety ziołowej na bazie kopru włoskiego , a rezultaty na pewno cię zaskoczą!

Koper włoski – dieta ziołowa

Istnieje  wiele sposobów na odchudzanie, niektóre są bardzo dobre dla naszego organizmu, nasza waga spada, czujemy się lepiej, jesteśmy pełni energii. Inne sposoby nazwałabym destrukcyjnymi dla nasze organizmu, poprzez tak zwane głodówki, albo diety z szalenie niską ilości kalorii przyswajanych przez nas może tracimy szybko na wadze, ale najczęściej kończy się niestety efektem jojo. W czasie takiej pseudo diety nasz organizm nie otrzymuje odpowiednich składników odżywczych, które są niezbędne do poprawnego funkcjonowania. Czujemy się źle, jesteśmy wiecznie zmęczeni, dochodzą do tego bóle żołądka, a w ekstremalnych przypadkach kończy się nawet na wizycie w szpitalu.

Do tych dobrych sposobów na odchudzanie niewątpliwie można zaliczyć dietę ziołową.

Przy stosowaniu tego sposobu niewątpliwie z rzucisz kilka zbędnych kilogramów, ale oprócz tego oczyścisz swój organizm ze wszystkich toksyn, które są dla niego szkodliwe.

Zioła przyspieszają nasz metabolizm, poprawiają pracę naszych jelit, a nawet niektóre zioła są w stanie pohamować nasz apetyt.

Nasiona kopru włoskiego

Jednym z tych rewolucyjnych darów natury są  nie wątpliwie nasiona kopru włoskiego. Poprawiają one proces naszego trawienia, a oprócz tego posiada właściwości przeciwzapalne. Codziennie stosowanie tego zioła uchroni cię przed zaparciami,przyśpieszą twój metabolizm, pohamują napady wilczego apetytu, a także zmniejszy obwód twojej talii o kilka centymetrów. Nasiona kopru włoskiego oprócz właściwości odchudzający, pomogą ci jeszcze w czasie bólu brzucha, zaparcia, nadmiernych gazów, zaburzeń trawiennych, a nawet w czasie kolki u twojego dziecka.

Napar z nasion kopru włoskiego

Nasiona kopru włoskiego można przyswajać na wiele sposobów jednym z nich jest napar z nasion kopru włoskiego. Sposób przygotowania jest taki sam jak zwykłej herbaty. Wsyp do szklanki 1 łyżeczkę ( około 5 gram) nasion kopru włoskiego i zalej to wrzątkiem. Szklankę przykryj spodeczkiem do ostygnięcia tak, żeby nasiona dobrze się zaparzyły. Gotowy napar pij 2-3 razy dziennie.

Do naparu możesz tez dodać sok z cytryny i miód. Przygotowanie jest podobne jak w przypadku czystego naparu czyli zaparzasz w szklance 1 łyżeczkę nasion kopru włoskiego i przykrywasz spodkiem. Jak napar trochę przestygnie dodajesz jedną łyżeczkę  miodu i sok z połowy cytryny. Po dodaniu składników przykryj ponownie szklankę spodkiem do wystygnięcia. Pij ten napar co najmniej 3 razy w tygodniu. Oprócz właściwości odchudzających i przeciwzdęciowych napar będzie posiadał działania antybakteryjne i zniweluje nadmiar kwasowości w twojego organizmu.