5 rodzajów tkanki tłuszczowej – od czego powstaje i jak jej się skutecznie pozbyć?

   Aby pozbyć się nadmiaru wagi, bądź centymetrów w konkretnych partiach ciała stosujemy różnorodne sposoby na odchudzanie. Stosujemy ćwiczenia, zdrowe diety, szybkie diety bądź spożywamy wszelkiego rodzaju suplementy diety. Często odchudzanie jest nieskuteczne, ponieważ nie dostosujemy się do typu naszej tkanki tłuszczowej. Sprawdź jakie są rodzaje i jak najskuteczniej się pozbyć każdego z nich.

   

Każdy z nas ma inny typ postury, tkanka tłuszczowa rozkłada się inaczej na każdym z nas. Dodatkowo zdarzają się sytuacje, że tłuszcz gromadzi się nie tylko z powodu braku ruchu i zbyt dużej ilości zjadanych kalorii. Odchudzanie będzie najskuteczniejsze, jeśli już na samym początku dowiemy się jaki mamy typ tkanki tłuszczowej i jak najszybciej się jej pozbyć.

Otyłość górnej części ciała – zazwyczaj spowodowana jest nieodpowiednią dietą, jedzeniem zbyt wielu kalorii i braku ruchu.


Najszybciej się jej pozbędziesz zwiększając aktywność ruchową, codzienne spacery, pływanie, bieganie pomoże szybciej zrzucić kilogramy. Dodatkowo zastosuj lekkostrawną dietę, ogranicz cukier i słodycze, zastąp je warzywami i owocami.

Tłuszcz w okolicach brzucha – często odpowiada za niego stres, depresja, bądź lęki. Unikaj stresu, ponieważ możesz mieć trudności w utrzymaniu zrzuconych kilogramów. Nie jedz produktów wzdymających, jedz więcej błonnika, dzięki czemu otyłość brzuszna będzie mniej widoczna. Stosuj dietę i aktywność fizyczną.
Tłuszcz w dolnych częściach ciała – tłuszcz w okolicach nóg, ud i pośladków zwiększa się przez nadmiar glutenu w diecie. Ogranicz jego spożywanie, zastąp go innymi produktami w szczególności warzywami. Stosuj ćwiczenia skierowane w ten tym otyłości, m. in. przysiady, wyrzuty nóg, intensywne chodzenie po schodach.
Tłuszcz alkoholowy – określany również jako brzuch piwny. Gromadzi się głownie poprzez nadmierne spożywanie alkoholu.

Jeśli chcesz się go pozbyć odstaw alkohol, bądź pij go w znacznie mniejszych ilościach. Jeśli pijesz nie podjadaj słodkich i słonych przekąsek, ponieważ organizm traci dużo energii na przetrawienie alkoholu przez co kalorie z posiłków zamieniają się bezpośrednio w tłuszcz.

Tłuszcz na brzuchu i plecach –  tak jak otyłość górnej części ciała zazwyczaj spowodowana jest nieodpowiednią dietą, jedzeniem zbyt wielu kalorii i braku ruchu. Najszybciej się jej pozbędziesz zwiększając aktywność ruchową, codzienne spacery, pływanie, bieganie pomoże szybciej zrzucić kilogramy. Dodatkowo zastosuj lekkostrawną dietę, ogranicz cukier i słodycze, zastąp je warzywami i owocami.