8 małych kroczków do utraty wagi – odchudzanie dla leniwych

  Są wśród nas osoby, które mają silną wolę, potrafią zmobilizować się i trzymać ścisłą dietę oraz systematycznie ćwiczyć. Jednak niestety duża część z nas nie potrafi na dłużej stosować diety, nie chce ograniczać spożywania pokarmów czy stosować drakońskich ćwiczeń, woli stosować małe kroki i drobne zmiany. Czy jest możliwe wtedy schudnięcie i uzyskanie lepszej sylwetki? Oczywiście, że tak! Poznaj kilka prostych zasad, które wprowadzając w życie zaczniesz chudnąć, nie musząc się ograniczać. 


Każda z nas chciałaby być szczupła, ale nie chce poświęcać na to kliku miesięcy życia, nie chce niewygód jakimi są dieta i ćwiczenia. W poście znajduje się kilka zasad, które spowodują, że schudniesz bez wysiłku. Nie wymagają one pracy – należy je tylko systematycznie stosować.
1. Pij dużo wody – jest to podstawa każdej z diet, dobre nawodnienie powoduje, że wypłukujemy z organizmu toksyny oraz woda nie zatrzymuje się w organizmie. Dlatego warto pić co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Dodatkowo wypij szklankę wody przed posiłkiem, dzięki czemu żołądek wypełni się wodą i zjesz mniej, bo żołądek będzie szybciej przepełniony. Dzięki temu zjesz mniej, nie czując głodu.
2. Staraj się pilnować co jesz – jeśli nie przepadasz za dietetycznymi przepisami staraj się zwracać uwagę na to co nakładasz sobie na talerz. Zrezygnuj z tłustych sosów, nie jedz mięs w panierkach, ogranicz sól i cukier. Wdrażaj zmiany powoli, by się szybko nie zrazić.
3. Jedz na mniejszych talerzach – psychologicznie działa na człowieka ilość jedzenia na talerzu, jeśli jesz na mniejszym talerzu wydaje się, że jedzenia jest więcej, dlatego mózg szybciej da informacje do organizmu, że jest najedzony. 
4. Więcej śpij – dobry i odpowiednio długi sen jest świetnym sposobem na poprawienie metabolizmu, Osoby, które śpią mniej niż 5 godzin dziennie mają o 35% większe prawdopodobieństwo otyłości, niż osoby śpiące około 8 godzin. 
5. Śpij w niższej temperaturze – organizm spala kalorie również w trakcie snu. Dlatego obniżenie temperatury w pomieszczeniu w którym śpimy, powoduje, że organizm musi zużywać energię na ogrzanie organizmu przez co również chudniemy. 
6. Stosuj naturalne spalacze tłuszczu – istnieją produkty, które powodują, że tkanka tłuszczowa szybciej się spala, są to m. in: zielona herbata, orzechy, cynamon, siemię lniane, jajka. 
7. Nie rezygnuj z żadnych produktów – dieta ma być przyjemnością, dlatego jedz wszystko, ale w mniejszych ilościach, zjedz kawałek ciasta, parę kostek czekolady, garść chipsów. Jeśli zrezygnujesz całkowicie to szybko rzucisz się na całą paczkę, czy blaszkę. 
8. Myj częściej zęby – myj zęby po posiłku, przez co nie będzie cie kusiło, by zjeść dodatkową porcję. Miętowy zapach powoduje, że apetyt się zmniejsza.