Chcesz wyszczuplić uda? Wystarczy 12 minut dziennie!

    Chcesz, żeby Twoje uda były zgrabniejsze, jędrniejsze i smuklejsze bez większego wysiłku wystarczy tylko 12 minut dziennie i kilka prostych i podstawowych ćwiczeń, by odczuć różnice już po 7 dniach. 
 

Na pewno jesteś w stanie wygospodarować w ciągu dnia 12 minut na zrobienie kilku podstawowych ćwiczeń poprawiających wygląd ud i całych nóg. Nie będziesz do tego potrzebować żadnych dodatkowych sprzętów ani dużej przestrzeni. Wystarczy zapał i chęci. Na każde ćwiczenie należy poświęcić 2 minuty, ćwiczenia należy wykonywać dokładnie, nie śpiesząc się.
 


1. Przysiady – jest to proste ćwiczenie, które zna każdy z nas. Należy je jednak poprawnie wykonywać, co nie jest takie proste jak by się wydawało. Najważniejsze w przysiadzie jest aby trzymać prosto ręce, proste plecy, wciągnięty brzuch. Nogi muszą być w kącie 90%, kolana nie mogą wystawać poza stopy a stopy muszą być całe na ziemi. 

 

 
 
 


2. Wykrok w przód – stań w miejscu, złóż nogi do siebie a następnie zrób wykrok do przodu jedną nogą a następnie drugą nogą. Drugą nogę trzymaj sztywno. Staraj się utrzymywać równowagę, nie bujać się na boki, ciągle mieć wciągnięty brzuch.

3. Wyrzuty nóg w górę – połóż się na macie opierając się na kolanach i całych rękach bądź jeśli chcesz by było trudniej to na łokciach. Wyciągnij nogę zgiętą w kolanie i ponieś do góry, podnoś jedną nogę i odkładaj przez minutę, następnie powtarzaj ćwiczenie drugą nogą.

4. Wykop w tył – Zacznij tak samo jak w poprzednim ćwiczeniu. Połóż się na macie opierając się na kolanach i całych rękach bądź jeśli chcesz by było trudniej to na łokciach. Tym razem jednak nie zginamy nogi, tylko wyrzucamy energicznie do tyłu, jakbyśmy chcieli kopnąć coś za nami. Wyrzucaj jedną nogę i odkładaj przez minutę, następnie powtarzaj ćwiczenie drugą nogą.

5. Mostek – połóż się na plecach na macie, ułóż ręce wzdłuż tułowia, nogi zegnij w kolanach. Następnie unieś pośladki trzymając proste plecy. Wytrzymaj chwilę oraz następnie zniż pośladki do ziemi, ale nie dotykając podłogi. Powtarzaj przez 2 minuty.
6. Wyskok w rozkroku – stań w lekkim rozkroku. Następnie podskakujemy do góry nie łącząc nóg oraz opadamy w tej samej pozycji. 
 
Jeśli będziesz codziennie powtarzać te ćwiczenia już po kilku dniach zauważysz różnicę w centymetrach w udach.