Leczniczy syrop na kaszel palacza- Oczyszcza płuca w ciągu jednej nocy! Pomoże długoletnim palaczom

Bardzo częstym problemem długoletnich palaczy jak i również osób, które dopiero co zerwały z nałogiem jest kaszel palacza. Nie wolno go lekceważyć, ponieważ może być pierwszym sygnałem, świadczącym o problemach zdrowotnych, wynikających z palenia papierosów. Jedynym najskuteczniejszym sposobem jego leczenia jest oczywiście zerwanie z nałogiem. Lecz każdy palacz doskonale wie jakie to trudne. Dzisiaj przedstawimy wam przepis na leczniczy syrop stworzony z myślą o palaczach. Leczniczy syrop na kaszel palacza- Oczyszcza płuca w ciągu jednej nocy! Pomoże długoletnim palaczom.

Syrop na kaszel palacza- Czym jest kaszel palacza?

Kaszel palacza zazwyczaj jest produktywny, czyli występuje z odkrztuszaniem gęstej wydzieliny. Co jest jego przyczyną? W drogach oddechowych naturalnie występuje pewna ilość śluzu, którego zadaniem jest zatrzymywanie szkodliwych dla organizmu substancji pochodzących ze środowiska. W gardle palacza, do którego w czasie palenia papierosów dostarczana jest ogromna ilość toksycznych substancji (około 4 tys. szkodliwych substancji), dochodzi do patologicznego rozrostu gruczołów śluzowych i nadprodukcji wydzieliny. Warto wiedzieć, że kaszel palacza może występować również u osób biernie palących nie tylko u palaczy, lecz także osób narażonych na bierne palenie.

Leczniczy syrop na kaszel palacza

Składniki

 • 2 średnie cebule
 • ½ litra wody
 • 1 łyżeczka kurkumy w proszku (2 g)
 • 50 g korzenia imbiru
 • 2 łyżki stołowe miodu (50 g)

Sposób przygotowania

 • Zacznij od zagotowania pół litra wody. Jak już zacznie wrzeć, wrzuć 2 obrane cebule, imbir, kurkumę i miód.
 • Gotuj na średnim ogniu przez 35 – 40 minut, do czasu uzyskania konsystencji syropu. Pamiętaj także, żeby regularnie go mieszać.
 • Jak już zauważysz, że Twój preparat zgęstniał, zdejmij go z ognia i odstaw na co najmniej godzinę.
 • Ostatnim krokiem jest przecedzenie przygotowanej mikstury przez sitko lub czystą gazę.

Stosowanie go jest banalnie proste. Zaleca się go przyjmować 3 razy dziennie po 2 łyżki stołowe. Rano na czczo, po południu i ostatni raz przed samym snem. Ten leczniczy preparat zaleca się również stosować przez 1-2 lat po zerwaniu z nałogiem. Pamiętaj, żeby domowy syrop przechowywać w lodówce.

Leczniczy syrop na kaszel palacza- właściwości

 • Imbir łagodzi nudności, które mogą towarzyszyć rzucaniu palenia. Ponadto jest stosowaniu w zwalczaniu objawów alergicznych, stanów zapalnych jak i również ma właściwości rozgrzewające co sprzyja rozrzedzaniu gęstej wydzieliny tworzącej się w drogach oddechowych.
 • Cebula zawiera fenole, flawonoidy i kwercetynę, które są substancjami przeciwzapalnymi, przeciwwirusowymi i mają właściwości przeciwutleniające. Cebula zawiera również allicynę, ten sam silny związek jak czosnek.
 • Kurkumina jest aktywnym składnikiem kurkumy i ma silne działanie antynowotworowe i przeciwzapalne. Okazała się skuteczna w walce z rakiem jelita, piersi, skóry i żołądka.
 • Miód słynie ze swojego silnego działania biologicznego. Miód jest doskonałym środkiem na zwalczanie infekcji bakteryjnej, głównie w wyniku działania przeciwbakteryjnego nadtlenku wodoru. Ponadto działa łagodząco i chroni gardło.