Bóle stawów- ulecz swoje stawy za pomocą kurkumy i miodu

Bóle stawów są powszechne i mogą dokuczać każdemu bez względu na wiek. Bolące stawy są przeważnie objawem świadczącym o występowaniu choroby zwyrodnieniowej stawów, ale mogą pojawić się również jako konsekwencja urazu, np. zwichnięcia, przeciążenia czy skręcenia. Bolące stawy to bardzo częsty problem osób starszych, z nadwagą oraz tych co prowadzą siedzący tryb życia. Często zdarza się, że ból stawów jest na tyle silny, że utrudnia codziennie funkcjonowanie. Jak sobie z nim radzić? Istnieje wiele skutecznych naturalnych sposobów, jednym z nich jest specyfik z kurkumy i miodu. Dowiedź się jak go przygotować oraz zażywać. Bóle stawów- ulecz swoje stawy za pomocą kurkumy i miodu.

Kurkuma i miód- cudownym połączeniem dla twoich stawów

Leczenie bólów stawów można skutecznie wspomóc spożywaniem kurkumy i miodu. Te dwa wszystkim znane produkty posiadają nieocenione właściwości. Są one przede wszystkim źródłem antyoksydantów, witamin i enzymów, które redukują stany zapalne, w tym także stany zapalne stawów. W przeciwieństwie do powszechnie stosowanych leków przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych, to lek na bazie miodu i kurkumy nie spowoduje żadnych skutków ubocznych. Nie ma ryzyka uszkodzenia śluzówki przewodu pokarmowego, obciążenia wątroby czy naruszenia mikrobioty jelitowej.

Kurkuma to jedna z najzdrowszych przypraw świata pochodząca z południowej Azji. Najbardziej rozpowszechniona jest w kuchni Chin, Indii i Tajlandii. Kurkuma jest doskonałym lekarstwem ajurwedyjskim na bóle stawów. Zawiera substancję czynną o nazwie kurkumina która posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające. Według badań opublikowanych w 2000 roku przez Wydział Biologii Molekularnej na Uniwersytecie Granadzie kurkumina jest tak samo skuteczna jak ibuprofen w łagodzeniu bólu u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych. Miód podobnie jak kurkuma działa również przeciwzapalnie oraz jest bardzo pomocny w wypadku jakichkolwiek urazów, ponieważ wspiera regenerację tkanki kostnej.

Lek na stawy z kurkumy i miodu jak przygotować?

Składniki:

  • 1 kg miodu (słoik 0,72 L)- najlepszym wyborem jest zakup miodu od zaufanego pszczelarza. Niektóre miody, szczególne te dostępne na dyskontowych półkach zawierają duże ilości dodanego cukru, co może przynieść więcej szkody niż pożytku,
  • 4 do 5 płaskich łyżeczek mielonej kurkumy.

Przygotowanie:

Przygotowanie mikstury jest banalnie proste, wystarczy odmierzoną ilość miodu przełożyć do szklanego słoika i dodać 4-5 łyżek kurkumy. Wszystko trzeba dokładnie wymieszać do uzyskania jednolitej masy. Słoik z miksturą należy przechowywać w ciemnym miejscu. Jak stosować ten środek? Codziennie rano spożywaj po jednej łyżce stołowej tej mikstury.