Soda oczyszczona- co można nią wyleczyć? Zdrowotne właściwości sody

Chyba każdy z was ma ją w swoim domu. Soda oczyszczona ma bardzo wiele zastosowań. To bardzo popularny środek do czyszczenia fug, podług, mycia okien czy produkt używany w gastronomi. Okazuje się, że używanie sody oczyszczonej może mieć również pozytywny wpływ na wasze zdrowie. Sprawdź jakie są zdrowotne właściwości sody oczyszczonej. Soda oczyszczona- co można nią wyleczyć? Zdrowotne właściwości sody.

Na ukąszenia komarów

Soda oczyszczona ma właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne. Możesz ją stosować w przypadku ukąszenia komara, bardzo szybko zmniejszy uczucie świądu oraz obrzęk. W tym celu musisz wymieszać łyżkę sody oczyszczonej z odrobiną letniej wody. Dokładnie wymieszać do uzyskania konsystencji pasty i następnie nanieść na miejsce ukąszenia.

Ból gardła

Soda oczyszczona to środek jaki możesz śmiało stosować w przypadku bólu gardła. Soda oczyszczona posiada właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne. W tym celu wymieszaj łyżeczkę sodu oczyszczonej w szklance letniej wody. Taką miksturą należy płukać swoje gardło 3 razy dziennie.

Na zgagę

Wystarczy rozpuścić jedną łyżeczkę sody w szklance z letnią wodą i następnie wypić. Jeżeli nie odpowiada smak napoju to możesz go poprawić dodając odrobinę cytryny. Taki roztwór ma bardzo szybkie działanie i przynosi ulgę, niwelując pieczenie i nieprzyjemny smak w ustach.

Infekcje układu moczowego

Połączenie sody oczyszczonej z sokiem z cytryny to skuteczny środek jakie możesz stosować w przypadku infekcji układu moczowego. Napój ten zmniejsza poziom kwasu w moczu oraz ochrania narządy przed namnażaniem się bakterii i wirusów, które powodują nieprzyjemne dolegliwości. Wystarczy, że 3 razy dziennie wypijesz szklankę wody z dwoma łyżeczkami sody i sokiem wyciśniętym z połówki cytryny. 

Oczyszcza organizm z toksyn

Soda oczyszczona wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn i normalizacji pH w organizmie. W tym celu należy 1 łyżeczkę sody oczyszczonej rozpuścić w 250ml ciepłej wody. Napój należy pić codziennie po jednej szklance przez 3 tygodnie.

Oparzenia

Wykazuje działanie przeciwzapalne, złuszczy uszkodzony naskórek i szybciej go zregeneruje. Jak stosować sodę na oparzenia? W tym celu należy należy łyżeczkę sody połączyć z odrobiną letniej wody i dokładnie wymieszać do uzyskania konsystencji pasty. Następnie należy ją nanieść na 20 minut na oparzone miejsce.

Afty

Sodę oczyszczoną możesz również stosować w przypadku pojawienia się aft. W tym celu połącz ze sobą 250ml ciepłej wody, łyżkę sody oczyszczoną i łyżkę soli kuchennej. Następnie przygotowaną miksturą należy kilka razy dziennie płukać jamę ustną.

Białe zęby

Mycie zębów sodą oczyszczoną pomoże wam pozbyć się kamienia nazębnego oraz dużej przebarwień powstałych na zębach.