Podlewanie storczyka piwem – efekt Cie zaskoczy!

Na pewno w pierwszej sekundzie pomyślisz, że ten pomysł jest głupi i bezcelowy, wręcz zniszczysz tym sposobem kwiaty, ale nic bardziej mylnego. Najlepiej samodzielnie wypróbować metodę przestawioną w poście i sprawdzić czy działa. Podlewanie storczyka rozcieńczonym piwem ma wiele zalet!

Podlewanie storczyka piwem – idealna odżywka

Storczyki, to piękne różnokolorowe kwiaty, które stanowią piękną ozdobę domu. Zdobią nasze salony, parapety okienne. Jeśli chcesz, by przez długi czas stanowiły piękną ozdobę należy je odpowiednio odżywiać. Piwo jest dla nich świetną odżywką, gdyż jest w nim spora ilość witamin z grupy B. Witaminy z grupy B oraz inne związki zawarte w piwie już w mniejszych ilościach wzmacniają korzenie kwiatów, dzięki czemu roślina rośnie szybciej, jest zdrowsza a kwiaty mają intensywniejszy kolor.

Podlewanie storczyka piwem – jak stosować taką odżywkę?

Piwa nie należy wlewać bezpośrednio do kwiatu, bo stężenie alkoholu w piwie jest zbyt duże. Piwo należy rozcieńczyć z wodą w proporcji 1:30. Dopiero taki roztwór wlewaj do doniczki z kwiatem. Można stosować dwa razy w miesiącu.

Storczyki w okresie grudzień – marzec nie powinny być nawożone, dlatego w tym okresie nie stosujemy odżywki.

W okresie kwiecień – wrzesień należy intensywnie nawozić storczyki.

Jak dbać o storczyki, by kwitły cały rok?

Storczyki lubią dużą ilość światła, słabo rosną w miejscach nienasłonecznionych. Jednak problemem jest również nadmiar światła. W okresie letnim storczyki są narażone na oparzenia słoneczne powodujące pojawianie się brązowych plam na liściach, które następnie umierają. Storczyki należy wystawiać w oknach wychodzących na wschód, w lecie nie należy stawiać ich w oknach wychodzących na południe bądź zachód, gdyż słońce może nieodwracalnie zniszczyć kwiaty.

Jak wybrać idealny storczyk?

Kupując storczyka zwróć uwagę na jego liście. Nie powinny mieć żadnych plam i ubytków. Dodatkowo pąki nie mogą być zwiędnięte. Najlepszy kwiat to taki, który ma rozwinięte jeden bądź dwa kwiaty oraz ma dużo zdrowych pąków.