Nietypowe objawy nowotworów- Symptomy jakich nie wolno lekceważyć

Nowotwory w ludzkim organizmie mogą rozwijać się przez wiele lat nie dając praktycznie żadnych objawów lub ich symptomy są tak niecharakterystyczne, że przypisujemy je innym często bardzo błahym dolegliwościom. Dowiedź się jakie są nietypowe objawy nowotworów. Nietypowe objawy nowotworów- Symptomy jakich nie wolno lekceważyć.

Nietypowe objawy nowotworów

 • Chroniczny ból głowy

Utrzymujący się przez dłuższy czas ból głowy zawsze jest sygnałem ostrzegawczym i sygnalizuje, że w organizmie dzieje się coś niedobrego. Ból utrzymujący się powyżej dwóch tygodni zawsze powinien być skonsultowany z lekarzem, ponieważ może być objawem guza mózgu.

 • Nagła utrata wagi

Nagła i nie potwierdzona żadną dietą utrata wagi nie powinna być powodem do świętowania. Gdy kilogramy spadają bez wyraźnego powodu należy skonsultować ten fakt z lekarzem. Taka nagła utrata wagi może oznaczać cukrzycę lub któryś z nowotworów.

 • Ból pleców

Kogo z nas nie bolą plecy? Niestety utrzymujący się ból pleców wcale nie musi oznaczać złej pozycji podczas snu, pracy czy podnoszenia ciężarów. W ten sposób może objawiać się między innymi rak piersi, wątroby lub płuc. 

 • Tajemnicze siniaki

Siniaki jakie pojawiają się na ciele bez żadnego powodu to bardzo niepokojący objaw jaki może świadczyć między innymi o białaczce.

 • Ból żołądka

Ból żołądka nie zawsze oznaczać problemów trawiennych. To jeden z najczęściej spotykanych objawów bardzo niebezpiecznego nowotworu jakim jest rak trzustki.

Nietypowe objawy nowotworów

 • Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej i barkach – potencjalne objawy raka płuc to także silny ból w klatce piersiowej, który – jak szacują eksperci – występuje u 25-50% chorych. Jest on zazwyczaj skutkiem naciekania przez raka płuc ściany klatki piersiowej, żeber lub kręgosłupa.

 • Uporczywa zgaga

Każdy z nas od czasu do czasu skarży się na tą dokuczającą dolegliwość, zwłaszcza osoby, które lubią tłuste i smażone potrawy. Jeśli jednak zgaga nie chcę odpuścić i trwa przez dłuższy czas to lepiej nie zwalać tego na dietę, ponieważ może sygnalizować raka żołądka, gardła lub jajników.

 • Gorączka

Gorączka może być objawem wielu dolegliwości. Infekcji wirusowych, bakteryjnych, dolegliwości pokarmowych, ale również białaczki. Białaczka uszkadza układ immunologiczny, co sprawia, że razem gorączką mogą pojawiać się objawy grypopodobne lub nawracające infekcje.

 • Zmiana wyglądu paznokci

Zmiany w wyglądzie paznokci bardzo często świadczą o jakiejś chorobie lub niedoborze składników mineralnych.

Niebieskie, brązowe lub czarne linie i plamy pod paznokciami mogą sugerować rozwijającego się raka skóry. Zmiana kształtu płytki paznokcia może wskazywać na raka płuc. Jeśli twoje paznokcie są blade lub białe, możesz to oznaczać raka wątroby.

 • Uporczywy kaszel

Uporczywy, męczący kaszel najczęściej przydarza się długoletnim palaczom. Kaszel może sygnalizować również rozwój choroby nowotworowej i nie jest nią jedynie rak płuc. W ten sposób objawiają się również nowotwory krtani i rak tarczycy, może oznaczać również chłoniaka lub białaczkę.

Nietypowe objawy nowotworów

 • Nieprawidłowe miesiączki lub ból w obrębie miednicy

Nieregularne miesiączki lub krwawienie w trakcie cyklu mogą przydarzyć się każdej kobiecie i nie ma w tym nic niepojącego jeżeli przydarzają się od czasu do czasu. Jednak gdy objawy te stały się już normą, to czas najwyższy odwiedzić ginekologa. To bardzo częste objawy raka szyjki macicy, trzonu macicy lub jajnika.

 • Wzdęcia

Wzdęcia mogą być objawem raka jajnika oraz nowotworów żołądkowo-jelitowych.

 • Trudności w połykaniu

Trudności w połykaniu, ból i uczucie ciała obcego w przełyku to bardzo często bagatelizowane objawy raka gardła, krtani, przełyku, płuc lub żołądka.

 • Zmiany w jamie ustnej

Niepokojące zmiany w jamie ustnej w postaci owrzodzeń, zmian na śluzówce lub bolesności w jamie ustnej, szczególnie u osób, które palą lub piją dużo alkoholu, mogą wskazywać na różne nowotwory jamy ustnej.

 • Chroniczne zmęczenie

Ciągłe uczucie zmęczenia może pojawić się w przebiegu każdego rodzaju nowotworu i bardzo często pojawia się już na zaawansowanym etapie choroby.