Nieświeży oddech uprzykrza ci życie? Sprawdź domowe sposoby na nieświeży zapach z ust

Nieświeży oddech to również twój problem? Myjesz zęby po każdym posiłku, a on nie może zniknąć? Problem nieświeżego zapachu z ust może mieć bardzo dużo przyczyn od diety bogatej w cebulę lub czosnek po poważne choroby takie jak cukrzyca czy nowotwór jamy ustnej. Przedstawiamy naturalne sposoby dzięki, którym zapomnisz o nieprzyjemnej woni dochodzącej z twoich ust.

Przyczyny nieświeżego oddechu

Nieodpowiednia higiena jamy ustnej,

Kamień nazębny, próchnica, stan zapalny dziąseł, afty, ropnie na dziąsłach, grzybica,

Dieta bogata w produkty wytwarzające nieprzyjemną oraz ostrą woń takie jak cebula i czosnek,

Nieodpowiednia dieta,

Nikotyna oraz alkohol,

Problemy gastrologiczne,

Choroby takie jak cukrzyca, nowotwory jamy ustnej lub układu pokarmowego czy niewydolność nerek,

Przyjmowanie niektórych leków, które zmniejszają wydzielanie się śliny,

Domowe sposoby na nieświeży oddech

Częste mycie zębów

Najczęstszą przyczyną nieświeżego oddechu jest namnażanie się w jamie ustnej bakterii, które wytwarzają lotne związki siarki. Żeby bakterie nie mogły się namnażać oraz nie miały dobrego podłoża do funkcjonowania należy często myć zęby oraz usuwać resztki jedzenia z jamy ustnej. Należy pamiętać, że zęby powinny być czyszczone po każdym posiłku, mycie zębów powinno trwać co najmniej 3 minuty, dodatkowo powinno się używać nici dentystycznej oraz oprócz dokładnego wyszczotkowania zębów powinno się jeszcze wyczyścić język jaki możesz być skupiskiem bakterii.

Odpowiednie nawodnienie organizmu

Picie dużej ilości wody mineralnej opłucze twoją jamę ustną z bakterii oraz resztek pokarmu oraz zneutralizuje brzydki oddech. Ważne żeby to była woda mineralna, a nie napój z dodatkiem cukru.

Soda oczyszczona na nieświeży oddech

Płukanie ust wodą z dodatkiem sody oczyszczonej zmniejszy pH jamy ustnej oraz zabije nagromadzone w niej bakterie odpowiedzialne za nieświeży oddech. Do przygotowania roztworu do płukaniu ust będziesz potrzebować 1 szklanki ciepłej wody oraz łyżeczki sody. Oba składniki połącz ze sobą i dokładnie wymieszaj. Płucz usta za pomocą tego roztworu przez co najmniej minutę po każdym posiłku, a następnie dokładnie opłucz usta bieżącą wodą.

Magiczna moc ziół

Z problemem nieświeżego oddechu pomoże ci mięta, kminek,pietruszka, anyż oraz koper włoski. Z ziół możesz przygotować napar jaki możesz pić kilka razy dziennie lub żuć przez kilka minut. Zioła posiadają właściwości niwelujące nieprzyjemny zapach oraz posmak w ustach. Do przygotowania naparu na nieświeży oddech wystarczy niewielka ilość ziół wsypać do szklanki, a następnie zalać wrzącą wodą.

Woda z cytryną na nieświeży oddech

Masz nieświeży oddech pij więcej wody z cytryną. Zawarta w cytrynie witamina C ma właściwości antybakteryjne.

Jabłka

Jabłko to nie tylko smaczna oraz zdrowa przekąska. Jedzenie jabłek pobudza ślinianki do produkcji śliny jaki opłukuje jamę ustną z resztek pokarmów oraz bakterii.

Ocet lekiem na świeży oddech

Kilka łyżeczek octu jabłkowego dodana do szklanki przegotowanej wody usunie z jamy ustnej nagromadzone bakterie, usunie kamień nazębny oraz odświeży oddech. Warto pić szklankę tego napoju do każdego posiłku.

Imbir

Imbir posiada właściwości antybakteryjne, odkażające oraz odświeżające oddech. Korzeń imbiru możesz żuć, zrobić napar z imbiru lub nawet zetrzeć na tarce i dodać do herbaty czy kawy.