Domowa odżywka do włosów – najlepsze domowe przepisy

Pielęgnacja włosów nie powinna ograniczać się do mycia i czesania. Twoje włosy przez cały czas osłabiane są przez suszenie suszarką, prostowanie, farbowanie, a nawet przez warunki atmosferyczne czy przez zanieczyszczone powietrze. Dla poprawy kondycji włosów powinniście im dostarczać zastrzyk witamin oraz składników odżywczych w postaci odżywek do włosów. W tym artykule chcemy zachęcić cię do stosowania domowych odżywek do włosów z produktów, które na pewno posiadasz w swojej kuchni. Domowa odżywka do włosów koniecznie musisz sprawdzić przepis,

Domowa odżywka do włosów przetłuszczających

Odżywka z awokado

Skład: 1/2 awokado

1 żółtko

Za pomocą widelca rozgnieć 1/2 awokado, następnie dodaj 1 żółtko i dokładnie wymieszaj do jednolitej konsystencji. Odżywkę delikatnie wetrzyj we włosy, a następnie owiń włosy folią spożywczą. Po odczekaniu 20 minut zmyj odżywkę ciepłą wodą.

Odżywka z drożdży

Skład: 1/3 opakowania drożdży

2 łyżki ciepłego mleka

3 łyżki jogurtu naturalnego

Drożdże oraz mleko połącz ze sobą i wymieszaj, następnie odstaw miskę z odżywką na 20 minut w ciepłe miejsce oraz przykryj ręcznikiem. Na koniec dodaj 3 łyżki jogurtu i dokładnie wszystko wymieszaj. Odżywkę wetrzyj we włosy i przykryj folią spożywczą. Po około 20 minutach zmyj odżywkę za pomocą ciepłej wody.

Domowa odżywka do włosów suchych

Odżywka z oleju kokosowego

Skład: 1/2 szklanki oleju kokosowego

Olej kokosowy podgrzej delikatnie w garnku. Uwaga olej kokosowy nie powinien być gorący ponieważ możesz się poparzyć. Następnie wetrzyj we włosy i owiń włosy folią spożywczą. Po odczekaniu 20 minut zmyj odżywkę ciepłą wodą.

Domowa odżywka do włosów regenerująca

Odżywka z banana

Skład: 1 banan

3 łyżki jogurtu naturalnego

1 łyżeczka oliwy z oliwek

Rozgnieć za pomocą widelca 1 banana, dodaj do niego 3 łyżki jogurtu naturalnego oraz łyżeczkę oliwy z oliwek. Wszystko dokładnie wymieszaj i wetrzyj w swoje włosy. Owiń głowę folią spożywczą, a następnie po 20 minutach zmyj odżywkę za pomocą ciepłej wody.

Odżywka z oliwy z oliwek

Skład; 1/3 szklanki z oliwy z oliwek

1 żółtko

Oliwę z oliwek lekko podgrzej, a następnie dodaj 1 żółtko. Wszystko dokładnie wymieszaj i nałóż na włosy i owiń głowę folią spożywczą. Odżywkę pozostaw na włosach na godzinę, a następnie zmyj ciepłą wodą.

Domowa odżywka do włosów matowych

Odżywka z żółtek

Skład: 2 żółtka

Żółtka należy dokładnie wymieszać za pomocą łyżki lub trzepaczki do jajek. Następnie nałóż na włosy i owiń głowę folią spożywczą. Po 15 minutach zdejmij folię i umyj włosy ciepłą wodą.

Domowa odżywka do włosów łamliwych

Odżywka z rzepy

Skład: 1 rzepa

Obierz rzepę i zetrzyj na tarce na najmniejszych oczkach. Następnie wetrzyj rzepę we włosy i owiń głowę folią spożywczą ( postaraj się żeby jak najwięcej z tartej rzepy znalazło się na włosach). Po odczekaniu 1 godziny zdejmij folię spożywczą z głowy i dokładnie zmyj odżywkę ciepłą wodą.