Domowy napój oczyszczający tętnice ze złogów

Problem niedrożności tętnic jest co raz bardziej poważny. Nasza zła dieta, brak ruchu oraz szkodliwe dla zdrowia używki zwiększają poziom złego cholesterolu. Cholesterol, w odpowiednim stężeniu, pełni w naszym organizmie wiele ważnych funkcji, lecz gdy cholesterolu LDL( zły cholesterol) jest za dużo, a cholesterolu HDL( dobrego cholesterolu) jest za mało może dojść do odkładania się tak zwanych złogów w tętnicach, a w konsekwencji do pogorszenia lub w zaawansowanym stadium choroby nawet do całkowitego zablokowania zablokowania przepływu krwi. Wysokie stężenie złego cholesterolu zwiększa ryzyko wystąpienia miażdżycy, zakrzepicy, zawału serca i udaru mózgu, nadciśnienia tętniczego. Dlatego tak ważne jest sprawne funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Poznaj przepis na napój oczyszczający tętnice ze złogów. Domowy napój oczyszczający tętnice ze złogów.

Przepis:

Napój, który z całą pewnością bez problemu każdy z was samemu przyrządzi w swoim domu może wspomagać zapobieganie miażdżycy, regulować ciśnienie tętnicze, a przy okazji ułatwiać trawienie. By go przygotować potrzeba ci jedynie 4 produktów jakie na pewno masz w swojej kuchni. Co takiego będzie potrzebne? Oto składniki naturalnej, prozdrowotnej mikstury:

  • 3 łyżeczki sody oczyszczonej;
  • 2 pęczki świeżej natki pietruszki;
  • 5-6 cytryn;
  • 3 litry wody.

Jak przygotować?

Do garnka wlewamy 3 litry wody i wsypujemy 3 łyżeczki sody oczyszczonej. Następnie dodajemy wyparzone, obrane i pokrojone w plasterki cytryny i posiekaną pietruszkę. Wszystko gotujemy na małym ogniu przez 2 godziny. Szklankę tego napoju pij codziennie rano przed śniadaniem.

Jak dbać o odpowiedni poziom cholesterolu?

Żeby zadbać o prawidłowy poziom cholesterolu należy przede wszystkim wprowadzić odpowiedni styl zycia. Sposób odżywiania ma ogromny wpływ na poziom LDL i HDL. Jeśli ta pierwsza wartość jest zbyt wysoka, należy zrezygnować z produktów bogatych w tłuszcze nasycone i tłuszcze trans. Z jadłospisu musimy więc wykreślić fast foody, chipsy i inne słone przekąski, majonez, twarde margaryny w kostce, gotowe wyroby cukiernicze i słodycze. Niewskazane jest także tłuste mięso, olej kokosowy i masło. Osoby zdrowe powinny jadać wymienione produkty z umiarem lub również ich unikać, by nie narazić się na kłopoty z cholesterolem w przyszłości. Zrezygnować również z takich używek jak papierosy i alkohol czy być bardziej aktywny fizycznie.