Maseczka z drożdży na trądzik. Najskuteczniejszy domowy preparat!

Drożdże z całą pewnością doskonale są każdemu z was. Wykorzystujecie je najczęściej podczas przygotowywania domowego pieczywa lub ciast. Okazuje się, że oprócz zastosowanie w gastronomii drożdże możesz również wykorzystać w kosmetyce. Drożdże to bardzo skuteczny środek do walki z jednym z najczęstszych problemów skórnych czyli z trądzikiem. Maseczka z drożdży na trądzik– Poznaj jej przepis oraz cudowne właściwości kosmetyczne!

Maseczka z drożdży na trądzik- Dlaczego warto ją stosować?

W czym tkwi sekret drożdży? Przede wszystkim drożdże są bogatym źródłem witamin z grupy B. To właśnie one odpowiadają za nawilżenie, jędrność oraz gładkość skóry twojej twarzy. Ponadto maseczka z drożdży zawiera również białko, wapń, żelazo, selen, chrom, kwasy nukleinowe oraz cynk, który wpływa przede wszystkim na produkcję łoju i skutecznie przeciwdziała trądzikowi. Cynk odgrywa również ważną rolę w hamowaniu procesów starzenia się skóry, a przede wszystkim w przeciwdziałaniu powstawania zmarszczek. Inną bardzo ważną zaletą stosowanie maseczki z drożdży jest fakt, że w przeciwieństwie do drogeryjnych kosmetyków całkowicie nie uczula! I chyba co jest najważniejsze kosmetyk z drożdży kosztuje grosze!

Maseczka z drożdży na trądzik- Przepis

Maseczka z drożdży i mleka

Składniki:

1/4 kostki świeżych drożdży,

1 łyżka ciepłego mleka,

Przygotowanie i stosowanie:

Drożdże połącz z łyżką ciepłego mleka i dokładnie za pomocą widelca lub łyżki dokładnie wymieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji. Następnym etapem jest równomierne nałożenie dosyć grubej warstwy maseczki na całą twarz. Po około 30 minutach maseczkę zmyj z twarzy za pomocą ciepłej wody. Zabieg należy powtarzać 2 razy w tygodniu.

Maseczka z drożdży i miodu

Składniki:

1/4 kostki świeżych drożdży,

1 łyżka miodu,

1-2 łyżek ciepłej wody,

Przygotowanie i stosowanie:

Drożdże i miód połącz ze sobą i delikatnie wymieszaj. Następnie dodaj 1 łyżkę ciepłej wody i jeszcze raz wymieszaj do uzyskania jednolitej gęstej konsystencji( jeżeli maseczka będzie jeszcze za gęsta możesz dodać jeszcze jedną łyżkę ciepłej wody). Maseczkę nałóż na twarz i pozostaw na 30 minut. Następnie po upływie pół godziny dokładnie zmyj z twarzy za pomocą ciepłej wody. Maseczkę stosuj 2 razy w tygodniu.

Obie maseczki możesz śmiało stosować nawet po kuracji trądzikowej. Obie maseczki mają właściwości regenerujące i nawilżające skórę twarzy. Ponadto hamują procesy starzenia oraz przeciwdziałają pojawieniu się zmarszczek.