Łysienie – jak wyleczyć je naturalnymi sposobami

Praktycznie każdy z nas chciałby mieć bujne włosy i piękną fryzurę przez całe swoje życie, aż do późnej starości. Niestety bardzo duży odsetek ludzi z wiekiem zaczyna mieć problemy z łysieniem czy nadmiernym wypadaniem włosów. Jest to niezależne od płci, mężczyźni tak samo jak kobiety chcą mieć zdrowe i mocne włosy. Problem łysienia, szczególnie plackowatego może prowadzić do problemów ze zdrowiem, do tego jest uciążliwy i wymęczający. Łysieniu można zapobiec w naturalny i ekologiczny sposób, bez brania tabletek czy chemicznych substancji. Wypróbuj naturalne sposoby na łysienie.

łysienie

Łysienie – przyczyny

Łysienie może mieć wiele przyczyn, wpływają na nie czynniki zewnętrzne jak i wewnętrzne, jedne są od nas niezależne i nawet najlepsze leki i wcierki na nie nie pomogą, na szczęście często przyczyny łysienia są od nas zależne i wkładając w leczenie trochę siły możemy mu zapobiec bądź znacząco ograniczyć.

Przyczyny łysienia:

  • czynniki genetyczne – tu niestety nie możemy nic zrobić,
  • stres
  • starzenie się
  • zła dieta
  • choroby przewlekłe
  • problemy psychiczne
  • zaburzenia hormonalne
  • naużywanie alkoholu oraz tytoniu
  • zła pielęgnacja włosów, używanie silnych produktów chemicznych, częsta koloryzacja
  • niszczenie włosów zbyt wysoką temperaturą podczas suszenia bądź prostowania.

Jeśli chcesz domowymi i ekologicznymi sposobami zatrzymać łysienie oraz spowodować, że włosy ponownie zagoszczą na twojej głowie sprawdź najlepsze domowe sposoby na łysinę. Nie musisz kupować drogich zabiegów i chemicznych wcierek i szamponów.

Łysienie – 6 naturalnych sposobów na zapobieganie

Czosnek, cebula, cytryna – produkty te mają właściwości antybakteryjne. Dodatkowo cebula i czosnek mają związki siarki, które są niezbędne jeśli chcemy utrzymać mocne i stabilne włókna włosów. Połącz składniki w tych samych proporcjach do utrzymania jednolitej pasty, Rozłóż równomiernie na skórze głowy, po 20 minutach spłucz a następnie umyj ulubionym szamponem.

Marchewka i mleko kokosowe – oba te składniki mają bardzo dużo składników odżywczych. Marchewkę zblenduj na gładko, wymieszaj z mlekiem kokosowym i nałóż na suche włosy przed myciem. Po 20 minutach zmyj i umyj włosy. Stosuj co najmniej raz w tygodniu, by zauważyć różnicę.

Ocet jabłkowy – sposób na łysienie – ocet spowoduje pozbycie się tłuszczu z włosów, przetłuszczone włosy mogą być powodem zwiększonego wypadania włosów. Wmasuj ocet jabłkowy w skórę głowy, przytrzymaj 15 minut a następnie dokładnie spłucz.

Maseczka z aloesu – aloes ma właściwości nawilżające oraz zawiera sporo składników odżywczych. Wymieszaj miąższ aloesu z odrobiną wody i wmasuj w skórę głowy. Masuj przez kilka do kilkunastu minut a następnie zmyj sporą ilością ciepłej wody. Włosy będą mocniejsze a skóra głowy odżywiona.

Inne sposoby na pozbycie się łysiny

Unikanie stresu – życie s stresie jest jedną z przyczyn łysienia, postaraj się pozbyć z życia stresujących elementów, zadbaj o siebie swój stan ducha, odpoczynek i regularny sen.

Zdrowa i zrównoważona dieta – codzienna dieta powinna być bogata we wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Jeśli chcesz mieć zdrowe i silne włosy zadbaj o ciało od środka.

Odpowiednia pielęgnacja – unikaj ciężkich chemicznych szamponów i odżywek, zamień je na naturalne i delikatne. Nie używaj codziennie prostownicy i suszarki, nie używaj cienkich gumek, wyrzuć zniszczone szczotki i grzebienie.