Kurze łapki wokół oczu- zwalcz je naturalnymi sposobami

Kurze łapki to potoczna nazwa zmarszczek pojawiających się wokół oczu. Każdy je ma i chyba każdy chciałby się ich pozbyć, bo nic innego jak one nie dodają nam lat. Najlepszym sposobem na kurze łapki jest wstrzykiwanie botoksu, który paraliżuje mięśnie wokół twarzy. Jednak ma on też swoje minusy, jego koszt jest bardzo wysoki, a nie każdy zabieg przynosi pożądany rezultat, a do tego jeszcze może mieć bardzo nieestetyczne skutki uboczne. Na całe szczęście są alternatywne, naturalne i całkowicie bezpieczne metody. Poznaj domowe zabiegi na kurze łapki. Kurze łapki wokół oczu- zwalcz je naturalnymi sposobami.

Kurze łapki wokół oczu- zwalcz je naturalnymi sposobami

Zmarszczki wokół oczu są pierwszymi oznakami naszego starzenie. Zwykle pojawiają się już około 30 roku życia. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, delikatna i nie posiada gruczołów łojowych i potowych. Oprócz tego spadająca wraz z wiekiem produkcja kolagenu i jego zmniejszona zdolność do syntezy, sprawia, że zmarszczki nazywane kurzymi łapkami stają się bardziej wyraźne i głębokie. Dzieje się tak, ponieważ to właśnie kolagen utrzymuje gładkość i stabilność skóry.

Naturalne sposoby na kurze łapki wokół oczu

Zielona herbata

Zielona herbata to jeden z podstawowych składników wykorzystywanych do walki z procesami starzenia. Można go znaleźć w składzie wielu różnych suplementach diety i kosmetykach pielęgnacyjnych. Dzięki zawartości polifenoli – silnych antyoksydantów – zielona herbata spowalnia proces starzenia skóry i pomaga w walce z upływającym czasem( Polifenole mają też właściwości ściągające, dzięki czemu nie tylko zapobiegają pojawianiu się nowych zmarszczek, ale również widocznie wygładzają już istniejące, poprawiając jędrność skóry). Jak ją stosować? Wystarczy, że do filiżanki ze wrzątkiem włożysz torebkę zielonej herbaty i po około minucie wyjmiesz ją i przyłożysz sobie do skóry koło oczu. Stosuj ten zabieg 2-3 razy dziennie, już po kilku zabiegach zauważysz znaczącą różnicę.

Masło Shea

Masło shea jest intensywnie nawilżające. Zawiera witaminę A, składnik retinoidów, który jest standardowo używany w niwelowaniu zmarszczek. Stosuj je codziennie przed pójściem spać. Po kilku zabiegach zmarszczki nie będą tak widocznie jak wcześniej.

Zielony ogórek

Zielony ogórek podobnie jak zielona herbata znajduje się w składzie praktycznie wszystkich kremów przeciw zmarszczonych. Dlaczego? Ponieważ jest pełen substancji jakie są najważniejsze dla prawidłowego wyglądu twojej skóry. Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem użycia zielonego ogórka jest pokrojenie go na plasterki i przyłożenie po jednym plasterku na każde oko.

Krowie mleko

Zawiera w sobie aminokwasy i lipidy, w tym argininę, glicynę, prolinę, które biorą udział w procesie tworzenia kolagenu. Prolina jest również jedną z substancji odgrywających kluczową rolę w utrzymaniu stabilności kolagenu w skórze. Dzięki temu, że mleko jest tłuste, wymienione substancje są lepiej wchłaniane. Dodatkowo zawiera ono witaminę A i E pomagające w odbudowie komórkowej naskórka. Do zabiegu będziesz potrzebować mleka prosto od krowy, nie przetworzone, nie pasteryzowane. Sklepowe mleko nie posiada już takich właściwości. Do jego zastosowania będziesz potrzebować gazy, czystej szmatki lub grubego ręcznika papierowego. Zanurz je w mleku i następnie na 15-20 przyłóż na twarzy. Po przeprowadzeniu zabiegu umyj swoją twarz letnią wodą bez dodatku detergentu.

Maseczka z awokado

Awokado jest pełne zdrowych tłuszczy, witamin i minerałów. Odrobinę awokado wetrzyj w skórę wokół oczu. Pozostaw na 15 minut, a następnie zmyj letnią wodą.