Kawa z cynamonem na odchudzanie- Sprawdź ile schudniesz

Kawa z cynamonem brzmi bardzo smacznie i aromatycznie, ale również zdrowo. Kawa z cynamonem między innymi poprawia ukrwienie mózgu, koncentrację, pamięć, opóźnia starzenie organizmu, oraz co pewnie ucieszy zdecydowaną większość z was również działa odchudzająco. Poznajcie właściwości zdrowotne i przepis na odchudzającą kawę z cynamonem. Kawa z cynamonem na odchudzanie- Sprawdź ile schudniesz

Kawa z cynamonem- Właściwości zdrowotne

Wpływa na umysł i ciało

Jak pewnie każdemu dobrze wiadomo zwykła czarna kawa pobudza, daje energii oraz poprawia koncentrację oraz pracę umysłu. Jeżeli dodamy do niej trochę cynamonu jaki między innymi poprawia dopływ krwi do mózgu to otrzymamy prawdziwą bombę energetyczną zarówno dla naszego ciała jak i umysłu.

Przyśpiesza metabolizm

Kawa z dodatkiem cynamonu przyśpiesza metabolizm, poprawia trawienie oraz pracę jelit, reguluje wchłanianie cukrów i tłuszczów. Pozwala również efektywniej spalać tkankę tłuszczową, a także reguluje poziom glukozy we krwi oraz zmniejsza łaknienie.

Łagodzenie bólu menstruacyjnego

Jak się okazuje bóle menstruacyjne mogą zmniejszyć się w wyniku regularnego spożywania kawy z cynamonem. Dodatkowo picie kawy z cynamonem może wpłynąć na regulację całego cyklu miesięcznego u kobiet.

Działanie przeciwnowotworowe

Aldehyd cynamonowy to główny składnik cynamonu jaki wykazuje właściwości przeciwnowotworowe i pomaga w walce z rakiem jelita grubego.

Ma właściwości antyoksydacyjne

Kawa z cynamonem działa wspomagająco przy zwalczaniu wolnych rodników co opóźnia procesy starzenia.

Dobra dla serca

Regularne picie kawy z cynamonem obniża poziom złego cholesterolu we krwi.

Przepis na odchudzającą kawę z dodatkiem cynamonu

Przygotowanie kawy z cynamonem jest banalnie proste. Wystarczy, że do zaparzonej kawy wsypiesz 1 łyżeczkę cynamonu. Ważne jest żeby kawa była mielona albo ziarnista( kawa rozpuszczalna nie ma już właściwości odchudzających), zabrania się dodawania cukru( jeżeli lubisz słodką kawę zamiast cukru dodaj do niej łyżeczkę miodu) oraz mleka ( jeżeli chcesz dodać mleko to powinno to być mleko odtłuszczone). Zaleca się picie maksymalnie 3 filiżanek kawy z cynamonem dziennie. Zbyt duża ilość w organizmie obu składników może przeciążać organizm co może przynieść skutki odwrotne od zamierzonych.