Jak usunąć plamy ze ścian? Sposoby na wyczyszczenie ścian.

Jak pięknie wygląda mieszkanie od razu po malowaniu. Czyste i dobrze pomalowane ściany są wizytówką każdego mieszkania. Niestety jak każdy z nas doskonale wie taki stan rzeczy najczęściej nie trwa zbyt długo. Plamy od palców, po mazakach, kredkach, po jedzeniu i napojach czy najgorsze co może być tłuste plamy w kuchni każdy z nas doskonale wie jak ciężko jest się ich pozbyć. Próby usunięcia plam ze ścian najczęściej kończy się powiększeniem plamy lub powstaniem szpecącego przebarwienia na ścianie co kończy się koniecznością remontu całego pomieszczenia. A w cale tak to nie musi wyglądać, wystarczy znajomość kilku przydatnych sztuczek, a twoja ściana będzie wyglądała jak w dniu malowania. Sprawdź jak usunąć plamy ze ścian?

Jak usunąć plamy ze ścian? Czym czyścić ściany?

Gorąca woda z mydłem

Jeżeli plama nie jest tłusta i nie zdążyła jeszcze zaschnąć powinna wystarczyć gorąca woda z dodatkiem mydła. Zanurz w niej ściereczkę z mikrofibry lub czystą gąbkę kuchenną i delikatnie kulistymi ruchami zmyj plamę ze ściany. Nie powinnaś używać zbyt dużej siły podczas zmywania plamy, ponieważ możesz uszkodzić powłokę farby co może skutkować powstaniem rzucającego się w oczy przebarwienia na ścianie.

Płyn do mycia naczyń

Znajomość tej metody szczególnie ci się przyda w przypadku powstania tłustej plamy na ścianie. Płyn do mycia naczyń przede wszystkim posiada właściwości odtłuszczające więc idealnie nada się do usunięcia tłustej plamy po jedzeniu lub po odciśniętych palcach. Będziesz potrzebowała miskę z gorącą wodą, dodaj do niej kilka kropli płynu do mycia naczyń. Następnie zamocz w niej gąbkę do mycia naczyń i delikatnie zmyj wcześniej powstałą plamę. Pamiętaj czym będziesz szybsza tym łatwiej będzie ci usunąć plamę.

Gumka do ścierania

Delikatne plamy ze ścian możesz również usunąć na sucho. Wystarczy, że posiadasz w domu gumkę do ścierania.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona poradzi sobie nawet z najgorszymi plamami. Jak usunąć plamę za pomocą sody oczyszczonej. Wystarczy, że do małej miseczki wsypiesz łyżeczkę sody oczyszczonej i następnie dodasz do niej 3 łyżki ciepłej wody. Później wszystko musisz dokładnie wymieszać do uzyskania konsystencji papki. Taką mieszankę nanieś na ściereczkę z mikrofibry i wetrzyj delikatnie w plamę. Nie używaj zbyt dużej siły bo możesz zostawić znak na ścianie. Jak wetrzesz sodę w ścianę odczekaj 20 minut i następnie zmyj ścianę wilgotną szmatką.

Płyn do mycia szyb

Płyn do mycia szyb to fantastyczny środek do wyczyszczenia ściany. Wystarczy, że spryskasz plamę płynem, odczekasz 10 minut, a następnie zmyjesz plamę za pomocą szmatki namoczonej w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła.

Benzyna lakowa

Jeżeli żaden wcześniejszy sposób się nie sprawdził to ostatnią deską ratunku może okazać się benzyna lakowa. Jest to środek do usuwania najgorszych zabrudzeń ze ściany. Przed przystąpieniem do zmywania plamy pamiętaj o zabezpieczeniu dłoni za pomocą lateksowych rękawic kuchennych. Następnie namocz ściereczkę w odrobinie benzyny lakowej i delikatnie pocieraj w miejscu pojawienia się plamy. Po wszystkim jeszcze raz umyj ścianę, ale tym razem za pomocą jedynie ciepłej wody.

Mydło malarskie

Mydło malarskie to profesjonalny środek do usuwania zabrudzeń na ścianie. Rozpuść je w ciepłej wodzie i następnie za pomocą ściereczki lub gąbki zmyj plamę ze ściany.