Domowe sposoby na grzybicę stóp- 6 najskuteczniejszych sposobów

Grzybica stóp nie jest może chorobą zagrażającą życiu, ale niewątpliwie to mało przyjemna dolegliwość. Powoduje dyskomfort, obniża pewność siebie, a kiedy nie jest leczona może powodować ból podczas chodzenia. Jak zatem z nią walczyć? Przede wszystkim robić wszystko żeby się nią nie zarazić. A jak już zarazisz się grzybicą stóp to koniecznie wypróbuj poniższe sposoby. Domowe sposoby na grzybicę stóp- 6 najskuteczniejszych sposobów.

Domowe sposoby na grzybicę stóp

Objawy grzybicy stóp

Pierwszym objawem grzybicy stóp jest swędzenie między palcami stóp szczególnie między 4 i 5 palcem. Następnie grzybica rozprzestrzenia się na inne części stopy. Pojawia się zaczerwienienie, stopy wydzielają bardzo nieprzyjemną woń oraz także skóra na stopach zaczyna się łuszczyć i pojawiają się ropne pęcherzyki. W sytuacji kiedy grzybica nie będzie leczona mogą pojawiać się pęknięcia skóry i rany jakie mogą utrudniać poruszanie się.

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego jest najpopularniejszym naturalnym sposobem leczenia zarówno grzybicy stóp jak i również grzybicy paznokci. Smaruj nim bardzo dokładnie swoje stopy 3 razy dziennie ze szczególną dbałością o przestrzenie między palcami. Bardzo ważne jest żeby dokładnie wysmarować całe stopy, nawet miejsca gdzie nie pojawiły się jeszcze żadne objawy grzybicy stóp.

Czosnek

Przeciwgrzybicze właściwości czosnku znane są od wieków, dlatego śmiało możesz go stosować w wypadku zarażenia się grzybicą stóp. Wystarczy, że przekroisz na pół ząbek czosnku i następnie wetrzesz w swoje stopy jego sok.

Rozmaryn

Rozmaryn posiada właściwości przeciwgrzybicze oraz niweluje towarzyszące grzybicy stóp uporczywe swędzenie. Do przygotowania lekarstwa na grzybicę stóp potrzebujesz 3 łyżek rozmarynu oraz szklanki wrzątku. Rozmaryn zalej wrzątkiem i przykryj spodkiem do czasu zaparzenia. Następnie do miski z wodą wlej przygotowany wcześniej napar z rozmarynu i przez 20 minut mocz w niej swoje stopy. Pamiętaj żeby po moczeniu stóp dokładnie osuszyć swoje stopy, szczególnie miejsca między palcami. Moczeniu stóp powtarzaj codziennie.

Aloes

Podobne właściwości do rozmarynu ma również aloes. Ponadto aloes zmniejszy również zaczerwienienie powstałe przez grzybicę. Możesz zarówno stosować maść z aloesu, która dostępna jest w każdej aptece oraz także możesz zaparzyć w litrze wody 2-3 liście aloesu i następnie moczyć w niej swoje stopy.

Soda oczyszczona

2 łyżeczki sody oczyszczonej wymieszaj z odrobiną ciepłej wody i dokładnie wymieszaj do uzyskania konsystencji papki. Następnie wysmaruj nią swoje stopy, szczególnie miejsca między palcami. Sodę oczyszczoną stosuj 2-3 razy dziennie.

Woda utleniona

Właściwości przeciwgrzybicze posiada również woda utleniona. Smaruj nią swoje stopy 2-3 razy dziennie ze szczególną dbałością o miejsca między palcami.

Każdą kurację warto stosować nawet przez 2-3 tygodnie po ustaniu objawów grzybicy stóp, Będziesz miał w tedy pewność, że całkowicie wyliczysz grzybicę stóp.