Jak leczyć ból stawów? 6 sprawdzonych domowych sposobów

Bolące stawy to prawdziwa zmora naszych czasów. Z powodu stawów cierpią przede wszystkim osoby powyżej 60 roku życia oraz także co raz więcej młodszych osób gdzie główną przyczyną bólu jest przeciążenie stawów spowodowane wykonywaną przez nich pracą. Sprawdź jak naturalnymi sposobami radzić sobie z bólem stawów. Jak leczyć ból stawów? 6 sprawdzonych domowych sposobów.

Sposoby na ból stawów- Jak leczyć ból stawów?

Okłady z liści kapusty

To zdecydowanie najpopularniejszy z domowych sposobów leczenia bolących stawów. Liście kapusty należy rozgnieść, tak aby puściły sok. W tym celu najlepiej posłużyć się kuchennym tłuczkiem do mięsa. Następnie należy przyłożyć je do bolącego miejsca, owinąć dokładnie bandażem i pozostawić najlepiej na całą noc. Już po pierwszym zabiegu na pewno zobaczysz znaczącą różnicę. Soki zawarte w kapuście mają przede wszystkim właściwości przeciwzapalne oraz także zmniejszają opuchliznę.

Okład z chrzanu, miodu i cebuli

Do przygotowania okładu potrzebujesz łyżkę zmielonego chrzanu, drobno pokrojoną 1/3 cebuli oraz 2 łyżki miodu. Przygotowanym okładem obłóż obolałe miejsce oraz następnie owiń bandażem. Okład pozostaw na ciele na całą noc.

Imbir- Jak leczyć ból stawów?

Bolące stawy leczyć możesz również imbirem. Posiada on właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne oraz przyśpiesza procesy regeneracyjne chrząstki stawowej. Zetrzyj trochę imbiru na tarce, wysyp na kawałek gazy i zawiąż ją. Następnie przygotowany woreczek z imbirem włóż na 5-10 do miseczki ze wrzątkiem. Po upływie tego czasu wyjmij woreczek z miseczki, przyłóż do obolałego miejsca i owiń bandażem. Okład z imbiru pozostaw na ciele na 2-3 godziny.

Żółtko z kurkumą

Kurze żółtko bardzo dobrze regeneruje stawy, a kurkuma ma właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Potrzebujesz żółtko z jednego jajka oraz 3 łyżeczki kurkumy. Oba produkty dokładnie ze sobą wymieszaj i następnie zamocz w nich kawałek gazy. Gazę przyłóż do obolałego miejsca i owiń bandażem. Okład z żółtka i kurkumy pozostaw na ciele przez 1-2 godziny.

Olejek eukaliptusowy

Olejek eukaliptusowy delikatnie wetrzyj go w swoją skórę. Po kilku minutach odczujesz przyjemne uczucie ciepła. Olejek eukaliptusowy wykazuje działanie przeciwbólowe oraz rozgrzewające.

Sól Epsom- Jak leczyć ból stawów?

Kąpiele z dodatkiem soli Epsom również są bardzo skutecznym sposobem radzenia sobie z bólami stawów. Sól Epsom łagodzi stany zapalne oraz regeneruje chrząstkę stawową. Sól Epsom możesz zakupić praktycznie w każdej aptece.