Domowe sposoby na usunięcie owłosienia na twarzy, bez bólu i podrażnień

Nadmierne owłosienie na twarzy to problem wielu kobiet. Może mieć różne podłoże od czynników genetycznych, problemów hormonalnych lub może być objawem ubocznym stosowania niektórych leków. Dla wielu kobiet tak zwany damski wąsik jest przekleństwem i powodem do kompleksów. Najczęstszą metodą pozbywania się nadmiernego owłosienia na twarzy jest bolesna oraz podrażniająca skórę depilacja. Jeżeli i ty również masz z tym problem oraz boisz się bólu spowodowanego depilacją włosków na twarzy przeczytaj dalszą część tego artykułu i sprawdź jakie są alternatywne sposoby na usunięcie owłosienia na twarzy.

Przyczyny nadmiernego owłosienia na twarzy u kobiet

Czynniki genetyczne,

Ciąża,

Menopauza,

Zaburzenia hormonalne,

Skutki przyjmowania niektórych leków,

Choroby nadnerczy i jajników,

Kosmetyczne sposoby na usunięcie owłosienia na twarzy u kobiet

Pęseta

Jest to dobry sposobów na pozbycie się tzw. kobiecego wąsika w sytuacji kiedy jest ich bardzo niewiele i są bardzo cienkie. W innym przypadku będzie to bardzo bolesne i czasochłonne.

Golenie maszynką

Niewątpliwie nie jest to poleca metoda usunięcia nadmiernego owłosienia na twarzy gdyż odrastające włoski będą ostrzejsze, grubsze oraz bardziej widoczne niż wcześniej.

Wosk

Bez wątpienia najpopularniejsza metoda na usunięcie zbędnego owłosienia u kobiet. Daje długotrwałe efekty, włoski odrastają dopiero po około 6-8 tygodniach. Minusem tej metody jest ból oraz mogące powstawać na skórze podrażnienia.

Depilacja laserowa

Przede wszystkim jest to najskuteczniejsza i najtrwalsza ze wszystkich metod usunięcia niechcianego owłosienia na ciele. Jednak i ta metoda posiada też wady, depilacja może obejmować jedynie ciemne włoski, rezultaty będą widoczne dopiero po kilku zabiegach oraz jej koszt jest dość wysoki.

Domowe sposoby na usunięcie owłosienia na twarzy u kobiet

Pasta z sody oczyszczonej

Do przygotowania pasty do domowej depilacji potrzebować będziesz:

1 łyżki sody oczyszczonej,

1/3 szklanki letniej wody,

Oba składniki dokładnie wymieszaj do uzyskania konsystencji pasty, następnie za pomocą wacika kosmetycznego nałóż pastę a twarz w miejsca gdzie pojawiły się włoski. Po odczekaniu 2 godzin dokładnie zmyj pastę z twarzy. Zabieg powtarzaj przez 7 dni.

Pasta z kurkumy i ciecierzycy-Sposoby na usunięcie owłosienia na twarzy u kobiet

Potrzebujesz:

2 łyżek mąki z ciecierzycy,

1 łyżki kurkumy,

1/2 łyżki jogurtu naturalnego,

Wszystko musisz dokładnie ze sobą wymieszać, następnie za pomocą wacika kosmetycznego nałóż pastę na miejsca gdzie pojawiły się włoski i pozostaw na godzinę do czasu całkowitego wyschnięcia. Po godzinie dokładnie umyj twarz ciepłą wodą. Zabieg powtarzaj codziennie przez dni.

Pasta z papai i kurkumy

Do przygotowania pasty potrzebujesz:

1 surowej papai,

2 łyżek kurkumy,

Owoce papai obierz ze skóry, rozetrzyj na miazgę i wymieszaj dokładnie z kurkumą. Następnie nałóż na miejsca gdzie występuje owłosienie na twarzy i pozostaw na 30 minut. Potem dokładnie umyj twarz. Zabieg możesz powtarzać przez 7 dni.

Pasta z miodu i kurkumy- Sposoby na usunięcie owłosienia na twarzy u kobiet

Przygotuj:

1 łyżkę kurkumy,

1 łyżkę płynnego miodu,

Kurkumę i miód wymieszaj ze sobą. Pastę nałóż na miejsca występowania włosków i pozostaw na twarzy 30 minut. Następnie dokładnie umyj twarz. Zabieg możesz powtarzać przez 7 dni.

Pamiętaj! Jeżeli pojawiło się u ciebie nadmierne owłosienie na twarzy, plecach, biuście czy szyi skonsultuj się jak najszybciej z lekarzem ginekologiem, gdyż może być to objaw poważnych problemów hormonalnych.