Jak wyczyścić białe trampki? Poznaj najskuteczniejsze sposoby

Białe trampki i adidasy są bardzo modne w ostatnich kilku sezonach. Cenimy je za ich młodzieżowy wygląd oraz to, że pasują praktycznie do każdej stylizacji, możemy je dopasować do codziennego ubioru oraz do eleganckiej kreacji. Niestety białe obuwie jest bardzo problematyczne w czyszczeniu, z tego powodu większość z nas po jednym sezonie jest zmuszona do wyrzucenia ich do śmietnika. Okazuje się, że białe trampki i adidasy możesz w bardzo prosty sposób wyczyścić domowymi sposobami. Koniecznie przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się jak wyczyścić białe trampki

Jak wyczyścić białe trampki?

Zacznijmy od błędu jakie popełnia większość z nas, butów nie pierze się w pralce! Pranie w pralce automatycznej jest bardzo wygodne, ale bardzo niszczy obuwie. Do czyszczenia obuwia używaj szczotki do butów, szmatki albo gąbki do czyszczenia naczyń.

Soda oczyszczona

Zacznij od wyjęcia sznurówek z butów. Następnie wlej do miski ciepłą wodę i wsyp do niej sodę oczyszczoną w proporcji 1 litr wody:1 łyżeczka sody oczyszczonej. Zamocz buty w misce i pozostaw na kilka godzin. Po tym czasie wyjmij buty i delikatnie wyczyść je za pomocą gąbki do mycia naczyń lub szczotki do butów. Następnie dokładnie wypłucz i wysusz.

Sok z cytryny- Jak wyczyścić białe trampki?

Będziesz potrzebować 3-4 łyżeczki soku z cytryny oraz szklankę ciepłej wody. Oba składniki połącz ze sobą, namocz szmatkę, a następnie delikatnie oraz dokładnie wyszoruj brudne obuwie. Czyszczenie butów sokiem z cytryny będzie skutecznie przy niewielkim zabrudzeniu.

Biały ocet

Z zabrudzonym obuwiem poradzi sobie również biały ocet. Na wilgotną szmatkę nalej 1 łyżeczkę octu i dokładnie wyszoruj nią buty. Ze względu na nieprzyjemny zapach octu po wyczyszczeniu będziesz musiał dokładnie wypłukać buty w letniej wodzie.

Płyn do mycia naczyń- Jak wyczyścić białe trampki?

 Zacznij od wyjęcia sznurówek. Następnie wlej do miski trochę ciepłej wody i dodaj trochę  płyn do mycia naczyń. Zamocz buty w misce na kilka godzin, a następnie dokładnie wyszoruj za pomocą gąbki do mycia naczyń lub szczotki do butów. Opłucz w letniej wodzie i wysusz.

Pasta do zębów

Do wyczyszczenia butów będziesz potrzebować starej szczoteczki do zębów, nałóż na nią trochę pasty i delikatnie wyszoruj brudne miejsca na butach. Po wyczyszczeniu usuń resztki pasty za pomocą wilgotnej szmatki.

Jak często należy czyścić białe trampki?

Żeby twoje biały buty zachwycały swoim wyglądem dłużej niż jeden sezon musisz je czyścić regularnie. W innym przypadku kurz oraz błoto jaki zaschną na biały materiale będą ciężkie do wyczyszcza. Najlepiej białe obuwie jest czyścić po 3-4 noszeniach.  W tym wypadku wystarczy że swoje buty przetrzesz wilgotną szmatką z dodatkiem soku z cytryny czy octu, a będą one wyglądały jak nowe.