Liście laurowe lekiem na tłustą cerę i trądzik! HIT za 1 zł!

Liście laurowe mają szerokie zastosowanie w kuchni, ale również w medycynie i kosmetyce. Wywar z liści laurowych ma zastosowanie w leczeniu trądziku, wypadających włosów a nawet cukrzycy.

Liście laurowe zwane inaczej liśćmi bobkowymi, bakałarzem bądź bobkowym zielem to wysuszone liście z drzewa laurowego rosnącego a południu Europy, w północnej Afryce oraz na zachodzie Azji. Mają zastosowanie głownie w kuchni jako aromatyczna przyprawa.

W medycynie liście laurowe w formie naparu mają zastosowanie jako środek na oczyszczanie toksyn, poprawiają trawienie, zwiększają poziom wydzielanych kwasów żołądkowych.
Napar należy pić w małych porcjach rano i wieczorem jedynie przez kilka dni, ponieważ w za dużej ilości może spowodować krwotoki.

Liście laurowe – lek na tłustą cerę i trądzik

Liście laurowe są bardzo często wykorzystywane jako lek na różne problemy skórne. To dzięki temu, że mają właściwości grzybobójcze i bakteriobójcze. Dodatkowo świetnie łagodzą stany zapalne, złuszczają skórę, wysuszają tłustą cerę oraz znacząco przyśpieszają gojenie niedoskonałości cery. Dodatkowo świetnie poradzi sobie z leczeniem grzybicy bądź łupieżem.

Tonik laurowy

Jest banalny w przygotowaniu. Do szklanki wrzącej wody włóż 3 sztuki liści laurowych a następnie zaczekaj, aż ostygnie. Tonik przelej do szczelnego pojemnika i przechowuj w ciemnym pomieszczeniu maksymalnie przez 4 dni. Przemywaj oczyszczoną twarz. Stosuj codziennie przez 14 dni a zauważysz różnicę!

Olejek laurowy

Jeśli nie chcesz robić samodzielnie toniku w sklepach zielarskich możesz zakupić gotowy olejek laurowy. Aplikuj miejscowo na pojedyncze pryszcze, ponieważ olejek jest mocno skoncentrowany, dzięki czemu ma mocniejsze działanie.

Mydło Alep

Mydło Alep to ręcznie wyrabiany produkt przez mieszkańców miasta Aleppo. Jest wytwarzane z oliwy z oliwek i oleju laurowego. Są różne rodzaje mydła z różną zawartością oleju laurowego dzięki czemu można dobrać odpowiednie do każdego rodzaju cery:
– 40-50% mydło jest idealne dla osób z trądzikiem, oczyszcza pory, ogranicza rozwój wągrów, goi rany po zaskórnikach dzięki ściąganiu skóry oraz zwężaniu porów.
– mydło 30-40% redukuje błyszczenie skóry, jest idealne dla osób z tłustą cerą.
– mydło 10-20% są bardzo uniwersalne, idealne do pielęgnacji cery normalnej i cery mieszanej.
– idealne dla osób z wrażliwością skórną jest mydło 10%.
– mydło 5% może być używane do mycia niemowląt oraz pielęgnacji suchej skóry.