Domowe sposoby na chwasty. Naturalne produkty zwalczające chwasty

Największym wrogiem każdego domowego ogrodnika są chwasty. Potrafią uprzykrzyć życie i nie jeden ogrodnik amator z ich powodu zrezygnował o swoim marzeniu uprawiania ogródka. A jeżeli powiem ci, że będziesz mógł się cieszyć zdrową i wolną od pestycydów żywnością nie marnując czasu na żmudne i nie przyjemne pielenie ogródka. W tym artykule przedstawiamy domowe sposoby na chwasty, które są całkowicie naturalne i nieszkodliwe dla środowiska.

Zalety posiadania ekologicznego ogródka

Dbanie o środowisko (nie używając chemii w ogrodzie nie zatruwamy gleb i wód głębinowych),

Zdrowe warzywa i owoce wolne od pestycydów,

Lepszy smak (ekologiczne ogrodnictwo wydobywa z warzyw i owoców pełen smak),

Satysfakcja przy zbiorach,

Domowe sposoby na chwasty:

Ocet spirytusowy

Wystarczy wymieszać ze sobą ocet z wodą w proporcji 2:1, dla łatwiejszej aplikacji na chwasty możesz wlać roztwór do pojemnika z atomizerem. Podczas rozpryskania octu na chwasty musisz być ostrożny ponieważ tak jak chwasty ocet może zniszczyć twoje rośliny uprawne.

Soda oczyszczona

Oprócz octu drugim skutecznym sposobem na pozbycie się chwastów użycie sody oczyszczonej. W celu pozbycia się chwastów należy wysypać niewielką ilość na liście lub na ziemię pod samą łodygą.

Sól z octem i płynem do naczyń- Domowe sposoby na chwasty

Możesz również połączyć ze sobą sól, wodą, ocet spirytusowy i płyn do naczyń. Przygotuj 1 litr wody, 150 gram soli kuchennej, 1 szklankę octu i łyżeczkę płynu do naczyń. Wszystko to dokładnie ze sobą wymieszaj w lej do pojemnika z atomizerem. Podczas aplikowania środka na chwasty musisz uważać na rośliny uprawne. Powyższy płyn nie działa selektywnie może również zniszczyć twoje warzywa i owoce uprawne. Staraj się go używać w bezwietrzne dni i opryskiwać chwasty z góry z niewielkiej odległości.

Sól kuchenna

Sól kuchenna również sprawdzi się w przydomowych ogródkach. Przygotuj roztwór z 1 kg soli i 3 litrów wody i opryskaj nimi chwasty. Możesz również posypać sól kuchenna na chwasty, a następnie opryskać wodą. Sól kuchenna sprawdzi się również podczas walki z mchem, który wyrasta w szczelinach pomiędzy kostką w chodnikach.

Alkohol- Domowe sposoby na chwasty

Do przygotowania płyny na chwasty z alkoholu będziesz potrzebować 100 ml spirytusu,2 szklanki wody i kilka kropel płynu do mycia naczyń. Wszystko to dokładnie wymieszaj i wlej do pojemnika z atomizerem i opryskaj chwasty.