Domowe sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej.

Na pytanie” Czego w swoim domu najbardziej nie lubisz sprzątać?” Zdecydowana większość z was odpowie, że myć kabinę prysznicową. Kabina prysznicowa to miejsce, które zdecydowanie najtrudniej jest utrzymać w czystości. Osiada się na niej osad z mydła, kamień z wody, a do tego jeszcze ta wilgoć, która może powodować powstawanie pleśni oraz osiadanie rdzy na metalowych częściach kabiny prysznicowej. Zatem jak i czym powinno się ją czyścić? Sprawdź koniecznie przygotowaliśmy listę najlepszych domowych sposobów na czyszczenie kabiny prysznicowej.

Domowe sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej

Ocet

Osoby, które chcą zrezygnować z chemicznych środków do czyszczenia swojego mieszkania najczęściej wybierają właśnie ocet. Jak przygotować środek do czyszczenia kabiny prysznicowej na bazie octu?. To bardzo proste. Wystarczy, że przygotujesz roztwór octu i ciepłej wody w stosunku 1:1. Dla ułatwienia w czyszczeniu kabiny możesz go przelać do pojemnika z atomizerem. Ocet świetnie usuwa kamień i osad z mydła jakie osiadają na ścianach kabiny prysznicowej.

Woda utleniona z sodą oczyszczoną

Szukasz idealnego sposobu na wyczyszczenia z fug oraz silikonu z pleśni i grzyba? Soda oczyszczona połączona z wodą utlenioną działa cuda. Wystarczy, że na miejsce gdzie pojawiła się pleśń nałożysz trochę sody oczyszczonej i po odczekaniu 10 minut dokładnie wyszorujesz za pomocą starej szczoteczki do zębów lub gąbki kuchennej. Następnie spryskaj jeszcze to miejsce wodą utlenioną i po 10 minutach przetrzyj suchą szmatką. Woda utleniona ma właściwości niszczenia zarodków grzybów.

Kwasek cytrynowy

Innym fantastycznym produktem, który możesz użyć do czyszczenia kabiny prysznicowej jest kwasem cytrynowy. Będziesz potrzebowała butelki z atomizerem, 200 ml ciepłej wody i 3 łyżki kwasku cytrynowego. Wodę przelej do butelki i następnie dodaj kwasek cytrynowy na koniec dokładnie wymieszaj. Jak czyścić kabinę kwaskiem cytrynowym? Dokładnie spryskaj ścianki kabiny prysznicowej, odczekaj 10 minut i następnie dokładnie wyszoruj. Na koniec opłucz kabinę ciepłą wodą. Kwasek cytrynowy dobrze radzi sobie z kamieniem oraz osadem z mydła.

Soda oczyszczona

Jak wyczyścić deszczownicę i słuchawki prysznicowej z osiadającego się na nich kamienia? Pomoże ci w tym soda oczyszczona. Przygotuj pastę z 1 łyżeczki sody oczyszczonej i 1 łyżki ciepłej wody i następnie dokładnie wymieszaj. Pastę należy nałożyć na deszczownicę lub słuchawkę prysznicową i następnie po odczekaniu 10 minut dokładnie wyszorować gąbką kuchenną. Na koniec opłucz ją ciepłą wodą.