6 problemów psychologicznych, które widać w Twoim mieszkaniu! Sprawdź co mówią o Tobie pomieszczenia w jakich mieszkasz!

Czy zdarzyło ci się kiedyś wejść do czyjegoś mieszkania i już na pierwszy rzut oka spróbować ocenić jego mieszkańców, ich styl życia, ich zainteresowania, czy spędzają czas wolny w domu czy w pracy? Niektórzy mówią bałagan w domu, bałagan w życiu, czy jest w tym ziarnko prawdy? Są rzeczy, które od razu pozwalają na ocenę życia mieszkańców. Sprawdź najpopularniejsze problemy psychologiczne widoczne w mieszkaniu.

Problemy psychologiczne widoczne w mieszkaniu

Schowany bałagan

Przychodzisz na proszoną kolację, zapowiadasz się kilka dni wcześniej. W wizytowanym mieszkaniu lśni, podłogi czyste, wszystko wytarte z kurzu, na wierzchu nie leżą żadne zbędne przedmioty. Jednak jak zajrzymy w szuflady, w garderobę to jest tam napchane od różnych śmieci, niepoukładanych ubrań, zbędnych dokumentów. Takiej osobie nie zależy, by w jej mieszkaniu było czysto, liczy się tylko wizerunek zewnętrzny, chce się pokazać przed innymi. Ich wnętrze jako człowieka zapewne też jest niepoukładane, w zewnątrz zawsze starannie wyglądający a w środku haos.

Lokatorzy na chwilę

Znajomi wprowadzili się do mieszkania już kilka miesięcy temu a wciąż mieszkają na walizkach, po pokojach walają się kartony, rzeczy nie znajdują swojego miejsca w szafie? Zapewne nie czują, że to ich miejsce, szukają dla siebie miejsca. Być może nie żyją dniem dzisiejszym tylko marzeniami, przyszłymi planami. Nie chcą inwestować w to miejsce, bo wiedzą, że może to ich zatrzymać w spełnianiu marzeń.

Bałagan na biurku, bałagan w głowie?

Miejsce pracy, to twoja codzienna przestrzeń, spędzamy w nim bardzo dużo czasu. Czy jeśli masz bałagan na biurku na pewno masz bałagan w życiu? Nie koniecznie, niektórzy w pracy zajmują się pracą, nie zważają na czynniki zewnętrzne i jedna czy druga zbędna karteczka samoprzylepna nie burzy ich pracy ani życia.

Pełne kosze na pranie / śmieci

Ludzie należą do tych co myją naczynia, wynoszą śmieci, robią pranie itp. na bieżąco oraz tych co robią to, aż nie mają czym jeść, gdzie włożyć śmieci czy w co się ubrać. Jeśli tak robisz to w większości przypadków inne ważne życiowe rzeczy robisz na ostatnią minutę. Staraj się to zmieniać. Kiedyś możesz się przejechać, że stracisz ważną okazję, bo zabrałeś się za nią za późno i nie starczyło ci czasu.

Problemy psychologiczne widoczne w mieszkaniu – Zbieractwo

Niczego w domu nie wyrzucasz, bo wszystko się może przydać? Masz pudełko kabli od sprzętów z przed kilku lat, stare niedziałające telefony, suszarki? To oznacza, że jesteś osobą konserwatywną, ceniącą w życiu spokój, bezpieczeństwo, stabilność. Każda zmiana powoduje u ciebie strach i panikę.

Ciągła mania sprzątania

Nie możesz patrzeć jak cokolwiek leży na blacie kuchennym? Jeden włos w łazience doprowadza cie do furii? Jeśli jesteś perfekcjonistką w każdym calu może to świadczyć o lęku przed utratą kontroli w życiu. Perfekcyjność pozwala na zachowanie poczucia kontroli, chaos powoduje panikę i złość.

Już wiesz jakie są podstawowe problemy psychologiczne widoczne w mieszkaniu, dzięki czemu dowiesz się czy u ciebie bądź twoich znajomych jest wszystko ok. Dzięki temu będziesz wiedział, gdy trzeba będzie im pomóc, mimo, iż sami ci tego nie powiedzą. Powodzenia!