5 sprawdzonych sposobów jak nie przytyć w Święta

Zbliża się najpiękniejszy okres w roku Boże Narodzenie. Wigilijny Stół będzie się uginał od pyszności. Jak nie przytyć w święta, by pięknie wyglądać w Sylwestrowej sukience? Jak czuć się codziennie lekko? Zastosuj się do 5 sprawdzonych rad i nie przytyjesz w Boże Narodzenie ani kilograma!

1) Zacznij poranek wigilijny jak każdy inny dzień. Zjedz pożywne śniadanie, obiad. Nie będziesz wygłodniała wieczorem i nie rzucisz się na jedzenie, jakbyś go nie widziała co najmniej tydzień. 
2) Siadając do stołu nie musisz spróbować wszystkiego! Nałóż sobie na talerz parę potraw po trochu dla spróbowania. Nie zapychaj posiłku pieczywem. Nie popijaj gazowanymi napijami, to tona niepotrzebnych kalorii i cukru.
3) Odpocznij po posiłku zanim przejdziesz do deseru. Najgorzej jest zjeść bardzo dużą ilość jedzenia. Może spowodować to wzdęcia, bóle brzucha, niestrawność. Daj żołądkowi odpocząć. Zjedz jeden, max dwa kawałki ciasta, nie musisz brać dokładki. Przecież są dwa kolejne dni świąteczne, gdzie będzie można się najeść.

4) Dużo się ruszaj. Spacer po obiedzie dobrze zrobi, zjedzone kalorie nie odłożą się w boczkach tylko spalą się a do tego dotlenisz organizm.

5) Nie pija alkoholu. Pozwoli ci to pohamować apetyt, który jest większy po spożyciu alkoholu.
A jak wy radzicie sobie z jedzeniem w Święta? Zdradźcie szczegóły w komentarzach!
Pozdrawiam!