10 objawów niewydolności nerek, które możesz ignorować a mogą mieć tragiczne skutki dla zdrowia!

  

Nieleczone choroby nerek w tym niewydolność nerek mogą powodować trwałe uszkodzenie nerek oraz trwałą niewydolność. Często choroby nerek nie są łatwe do zdiagnozowania, bo nie dają objawów, które są charakterystyczne tylko dla danej dolegliwości. Poniżej znajdują się objawy, które świadczą o możliwej niewydolności nerek. Niektóre z nich jednoznaczne, jednak nie wszystkie, dlatego ważne jest, by je znać i móc w porę podjąć leczenie.

Jeśli w organizmie dochodzi do ostrej niewydolności nerek to objawami są biegunka, gorączka, wysypka, silne bóle pleców, wymioty, krwotoki z nosa. Takie objawy wymagają natychmiastowej pomocy medycznej. Nie należy ich bagatelizować i szybko uzyskać pomoc medyczną.

       Nerki dają również objawy, które wcześniej pozwalają wykryć, że w organizmie któryś z narządów funkcjonuje nieprawidłowo. Szybkie zauważenie nieprawidłowości i poddanie się leczeniu może pozwolić na wyleczenie i zapobiegnięcie dalszemu rozwojowi choroby. Niektóre z tych objawów są charakterystyczne inne jednak można przyporządkować do wielu różnych dolegliwości nie tylko do objawów niewydolności nerek.

Nerki pełnią rolę filtracyjną w organizmie. Filtrują krew w zanieczyszczeń, odpadów i poprzez mocz wydalają je z organizmu. Zdrowe nerki filtrują zanieczyszczenia a potrzebne składniki odżywcze pozostawiają w organizmie. Jeśli nerki przestają funkcjonować poprawnie zanieczyszczenia nie są usuwane z organizmu tylko pozostają w nim. W skrajnych przypadkach niewydolności nerek może nawet dojść do śmierci człowieka.

Objawy niewydolności nerek:
– częste bądź zbyt rzadkie oddawanie moczu,
mętny odcień moczu, zawierający zawiesiny – mocz powinien mieć jednolity, słomkowy kolor,
– ciemny kolor moczu mimo odpowiedniego nawadniania organizmu,
– krew w moczu,
– gromadzenie się wody w organizmie pod postacią obrzęków stóp, dłoni,
– ciągłe zmęczenie,
– uczucie swędzenia i ciągnięcia skóry,
– bóle w dole pleców, bóle głowy
– problemy z erekcją,
– nadciśnienie.

     Są osoby, które mają zwiększone predyspozycje do chorób nerek i szczególnie powinny obserwować swój organizm oraz nie bagatelizować objawów i sygnałów ze strony organizmu. Czynnikami, które mają zwiększoną predyspozycje do chorób nerek są: – cukrzyca,

– nadciśnienie,
– występowanie w rodzinie chorób nerek,
– starszy wiek,
– miażdżyca.
Pamiętaj!
Wszystkie niepokojące objawy należy skonsultować z lekarzem internistą bądź innym specjalistą. Informacje z internetu nie zastąpią osobistej wizyty u lekarza.