6 objawów świadczących o tym, że wątroba jest pełna toksyn – sprawdź czy ich nie masz!

   

Wątroba to największy organ w organizmie. Odpowiedzialna jest za szereg funkcji organizmu. Wątroba zajmuje się filtrowaniem krwi , usuwaniem z organizm toksyn oraz odpowiada za syntezę węglowodanów i tłuszczy. W wątrobie przechowywane są witaminy A, D. E i K. Dlatego tak ważne jest, by pracowała poprawnie. Przemęczona i przepracowana wątroba daje organizmowi znaki, że zaczyna być niewydolna. Sprawdź czy nie masz któregoś z nich, by szybko zareagować i zacząć się leczyć!

Gdy w organizmie człowieka znajduje się za dużo toksyn wątroba przestaje pracować na pełnych obrotach, jej funkcje zaczynają być zaburzone. Niezdrowa żywność bądź stosowane w niej pestycydy i konserwanty mogą zaburzać te procesy, bardzo szkodliwe dla wątroby jest nadmierne spożywanie alkoholu.

    Poniżej znajduje się 6 sygnałów, które świadczą o jej niewydolności, sprawdź,

czy twój organizm nie wysyła ci sygnałów, nie ignoruj ich, bo uszkodzona wątroba może powodować wiele negatywnych  skutków.

1) Ból w okolicy wątroby – uczucie bólu w okolicach wątroby to jeden z głównych sygnałów świadczących o niewydolności. Gdy wątroba nie działa wydajnie może zacząć pęcznieć przez co odczuwamy silny ból.
2) Obrzęki nóg, rąk, kostek – wytężona praca wątroby powoduje, że pojawia się nadciśnienie a w związku z tym obrzęki. Najczęściej pojawiają się w okolicach nóg i kostek, ale mogą być również odczuwalne w rękach, placach rąk.
3) Zwiększenie wagi – jest to efekt złej diety, nadużywania alkoholu bądź leków, ale również zatrzymania wody w organizmie, przez co całe ciało jest napuchnięte.
4) Alergie – jest to często wynik przeciążenia wątroby. Substancje nie przetworzone przez wątrobę, które nie zostały wydalone trafiają do krwi a mózg odbiera je jako alergeny i próbuje się przed nimi bronić.

Może to powodować wysypki, zmiany skórne.

5) Żółta skóra i oczy – chora wątroba może prowadzić do produkcji zbyć dużej ilości bilirubiny, czyli żółtego pigmentu, który powstaje w procesie rozkładu martwych krwinek czerwonych. Jest to bardzo poważny objaw i nie można go lekceważyć.
 
6) Ciągłe zmęczenie – jest to objaw, który towarzyszy różnorodnym schorzeniom, ale można go przypisać również do chorób wątroby. Chora wątroba nie wytwarza glukozy przez co nie dostarcza energii do ciała, co może powodować, że czujemy się ciągle zmęczeni.
Pamiętaj! Wszystkie niepokojące objawy należy skonsultować z lekarzem internistą bądź specjalistą. Porady w internecie nie zastąpią wizyty w gabinecie lekarskim.