Obcierają cie buty? Sprawdź 7 trików, by to się już nie powtórzyło!

W Polsce rozpoczęła się fala upałów, zapowiada się bardzo gorące lato. Jest to okres w którym dużo częściej zmagamy się z obtartymi stopami. Nosimy odkryte sandałki, szpilki i koturny. W połączeniu ze spuchniętymi od upału stóp oraz delikatną skórą w okolicach pięt wyrządzamy sobie szkody w postaci przetarć i bolesnych pęcherzy na stopach. Są triki, dzięki którym uchronisz stopy, by cały rok wyglądały dobrze i nie powstawały na nich rany. Już nigdy nie będą obcierać cie buty.

Domowe sposoby na obcierające buty

Plastry ochronne

Plastry ochronne zabezpieczą skórę stóp w przypadku, gdy ubieramy nowe obuwie, bądź buty pierwszy raz po zimie i stopa nie jest przyzwyczajona do ucisku w danym miejscu. Ocieranie pięty ma również związek z zbyt luźnymi butami oraz spoconymi stopami. Zakupimy je w sklepach obuwniczych i aptekach.

Zapiętki

Silikonowe zapiętki mocujemy w obuwiu w miejscu, które potencjalnie może obcierać skórę. Kosztują niewiele i dostaniemy je w każdym sklepie obuwniczym.

Żelowe hamulce

Inaczej nazywane samoprzylepnymi wkładkami żelowymi. Powodują, że stopa nie ślizga się w bucie. Idealnie sprawdza się to m. in. w przypadku butów na obcasie bądź szpilce.

Półwkładki

Zabezpiecza przesuwani się stóp do przodu w butach, Wkładki trzymają stopę w odpowiednim miejscu dzięki czemu palce nie wbijają się w buty i nie powstają na nich pęcherze i odciski.

Krem nawilżający

Wysmaruj obuwie kremem nawilżającym w miejscu, które cie obciera. Zmiękczy to skórę obuwia, dzięki czemu będzie mniej drażniące dla skóry.

Skarpetki

Zakładając trampki, bądź inne pełne buty nigdy nie zakładaj ich na gołe stopy. Załóż stopki, bądź bardzo krótkie skarpetki, by stopy nie ślizgały się w bucie i nie pociły się.

Co zrobić, gdy na stopach już postały bąble i obtarcia?

  • jeśli uszkodzenie naskórka jest niewielkie, zastosuj plastry, pozwolą na szybsze gojenie ran,
  • gdy uszkodzenia są duże ratunkiem będą maści przyśpieszające gojenie ran,
  • wietrz stopy, nie ubieraj ciasnych butów,
  • na noc nie stosuj żadnych plastrów i opatrunków, pozwól stopom oddychać.