Szybkie domowe sposoby na opuchnięte stopy

W okresie letnim, a szczególnie w trakcie upałów kobiety zmagają się z problemem opuchniętych stóp. Całe dnie spędzone w niewygodnych butach, pozycja siedząca, zakładanie nogi na nogę mogą powodować, że zmniejsza się krążenie w stopach a przez co płyn zaczyna gromadzić się w tkankach i powoduje obrzęk stóp. Czynnikami zwiększającymi powstawanie obrzęków są ciąża, nadwaga, cukrzyca, choroby serca, nerek, wątroby. Opuchnięte stopy, to dylemat wielu kobiet, dlatego warto znać sposoby na ich pozbycie.

Domowe sposoby na opuchnięte stopy

Moczenie stóp

Hydroterapia, czyli moczenie stóp naprzemiennie w ciepłej i zimnej wodzie. Ciepła ma za zadanie poprawić krążenie a zimna zmniejszyć obrzęk. Napełnij dwie miski jedną ciepła (ale nie gorącą) wodą a drugą zimną. Mocz nogi najpierw w przez 3 minuty w ciepłej wodzie a następnie 1 minutę w zimnej wodzie. Rób tak naprzemiennie przez około 20 minut. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i można go powtarzać nawet kilkukrotnie w ciągu doby.

Masaż stóp

Masaż działa relaksująco, uspokajająco. Poprawnie zrobiony poprawia krążenie dzięki czemu zmniejsza obrzęk. Warto poprosić o masaż inną osobę, rozluźni cie to i poprawi nastrój.

Imbir

Imbir ma działanie przeciwzapalne i moczopędne. Dzięki czemu pomoże nam również w obrzękach stóp. Możesz go stosować w postaci oliwki do masażu, wystarczy, że dodasz starty imbir do ulubionej oliwki, bądź do oliwy z oliwek i wysmarujesz stopy. Innym sposobem jest picie herbatki imbirowej. Do wrzącej wody dodaj 200 g imbiru, gotuj kilka minut a następnie do letniego napoju dodaj łyżkę miodu oraz odrobinę soku z cytryny. Pij 2 filiżanki.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy zmniejsza obrzęk. Dzięki zawartości potasu zmniejsza ilość płynów, które są przyczyną spuchniętych stóp. Zamieszaj ocet jabłkowy z wodą w proporcji 1:1. Namocz ręcznik mieszanką, następnie go odsącz i owiń nim stopy na 10 minut. Możesz stosować codziennie.

Pietruszka

Pietruszka jest naturalnym środkiem moczopędnym. Pomaga w retencji wody i puchnięciu kończyn w tym właśnie stóp. Stymuluje produkcje moczu przez nerki oraz odprowadza nadmiar wody. Stosuj pietruszkę w postaci naparu. Do 1/4 szklanki posiekanej pietruszki wlej szklankę wrzącej wody, Pij dwa razy dziennie.