Jak szybko pozbyć się problemu wrastających paznokci? Poznaj te domowe sposoby!

Masz problem z nawracającymi wrastającymi paznokciami? Wypróbuj domowe sposoby na ten bolący problem. Dzięki czemu proces wrastania zostanie zatrzymany a ból zmniejszony.

Domowe sposoby są skuteczne w momencie, gdy wrastanie nie jest mocno zaawansowane, jeśli paznokieć wrasta tak mocno, że powstaje przez to infekcja należy zwrócić się do lekarza zwanego podologiem, bądź do chirurga, ponieważ brak reakcji może spowodować komplikacje medyczne m. in. amputacje części palca.

Główną przyczyną wrastania paznokci jest zła pielęgnacja, obcinanie paznokci w nieprawidłowy sposób. Jeśli obcinając paznokcie w zaokrąglony kształt powodujemy, że mają nienaturalny kształt a to powoduje, że wzrastają nienaturalnie. Należy obcinać je na prosto.

Objawy wrastających paznokci:

  • silne zaczerwienienie,
  • ból paznokcia jak i całego palca,
  • opuchlizna
  • nadwrażliwość skóry wokół paznokcia.

Domowe sposoby ma wrastanie paznokci:

Kąpiel z solą – wlej do miski gorącą wodę a następnie dodaj kilka łyżek soli. Mocz stopę przez około 25 minut codziennie przez kilka dni. Woda zmiękczy skórę a sól zredukuje obrzęk i stan zapalny.

Kąpiel z płatkami mydlanymi – do miski z gorącą wodą dodaj 2 łyżki płatków mydlanych. Mocz stopę przez 15 minut codziennie przez kilka dni. Po osuszeniu stopy oczyść chory paznokieć, będzie miękki, więc będzie można go delikatnie unieść, by się nie wbijał w skórę. Jeśli paznokieć urośnie wystarczająco obetnij go delikatnie koniecznie na prosto, nie okrągło.

Okłady z kostek lodu – po wymoczeniu stóp oraz ich wysuszeniu przyłóż do palca kostki lodu zawinięte w lnianą ściereczkę. Trzymaj tak lód do zdrętwienia palca. Następnie postaraj się delikatnie wyciąć wzrastającą część paznokcia.

Czosnek – jest to naturalny antybiotyk zwalczający stan zapalny. Rozgnieć go i umieść w miejscu opuchnięcia a następnie owiń szczelnie bandażem i zostaw na całą noc.

Podsumowanie:

  • obcinaj paznokcie na prosto,
  • nie obcinaj ich na krótko,
  • jeśli paznokcie są zbyt twarde, najpierw wymocz paznokcie a dopiero potem je obcinaj,
  • nie wyrywaj skórek wokół paznokci.