Maseczka z sody i octu jabłkowego – stosuj codziennie a z twarzy zniknie trądzik i plamy!

Twarz to część ciała na którą zwracamy szczególną uwagę przy kontaktach. Poddajemy ją różnorodnym zabiegom upiększającym, poprawiamy kolor, odcień, kształt.
Jednak, jeśli na twarzy mamy nieestetyczne plamy oraz trądzik tracimy pewność siebie oraz wyglądamy gorzej. Stosuj maseczkę a stan skóry na twarzy znacząco się poprawi, przebarwienia i pryszcze znikną.

Odbarwienia na twarzy mogą być jaśniejsze bądź ciemniejsze. W prawidłowej pielęgnacji twarzy ważne jest, by tak o nią dbać by przebarwienia nie były widoczne a trądzik nie był widoczny. Maseczka idealnie radzi sobie z jednym i drugim.

Jakie są inne sposoby na pozbywanie przebarwień?

Laseroteriapia – laser oddziałuje na dany fragment skóry, nie oddziaływając na inne tkanki.

Mikrodermabrazja – usuwa płytkie przebarwienia, jest to peeling złuszczający, podczas zabiegu usuwana jest wierzchnia warstwa skóry, co pozwala na usuwanie piegów bądź zmian trądzikowych.

Składniki maseczki

  • pół szklanki wody utlenionej
  • odrobina sody oczyszczonej
  • łyżeczka octu jabłkowego
  • pół małej cytryny
  • łyżka miodu

Przygotowanie maseczki


W szklance zmieszaj ocet jabłkowy z wodą utlenioną. Do drugiej szklanki wsyp sodę a potem dodawaj ocet z wodą utlenioną, żeby powstała masa o gęstej konsystencji. Ostatnim krokiem jest dodanie łyżeczki miodu i łyżeczki cytryny.

W pierwszej kolejności dokładnie oczyść twarz. Następnie nałóż maseczkę, pozostaw ją przez 5 minut,. Po upływie tego czasu zmyj ją ciepłą wodą a następnie szybko spłucz zimną wodą, by zamknąć pory. Stosuj maseczkę codziennie a już po 7 dniach stan cery znacząco się poprawi.