Ten mały kosmetyk za 5 zł zastąpi Ci wiele drogich produktów!

Olejek rycynowy to produkt, który można kupić w drogerii oraz w aptece za kilka złotych. Ma właściwości przeczyszczające, ale również łagodzi bóle głowy bądź inne bóle. Ma jednak bardzo szerokie zastosowanie jako kosmetyk. Działa na brwi, włosy, paznokcie, stopy oraz twarz.

Zastosowanie olejku rycynowego jako kosmetyku


Brwi i rzęsy – nałóż olejek rycynowy na rzęsy za pomocą czystej szczoteczki od tuszu do rzęs, należy nakładać go delikatnie, ponieważ, gdy dostanie się do oczu powoduje przekrwienie. Stosuj codziennie przez 30 dni. W efekcie brwi i rzęsy będą grubsze, dłuższe i ciemniejsze.

Problemy skórne – tłustej skóry można się pozbyć poprzez oczyszczanie jej naturalnymi olejami. Sporządź mieszankę z olejku rycynowego oraz oleju z pestek winogron bądź oleju migdałowego w proporcji 1/9. Nałóż na twarz olejek i zetrzyj po około 5 minutach ciepłym, mokrym ręcznikiem. Drugim zastosowaniem olejku rycynowego w problemach skórnych jest dotykanie wacikiem z olejkiem zmian skórnych typu trądzik, kurzajki. Olejek rycynowy wysuszy je, dzięki temu twarz szybciej się wyleczy.

Włosy – bardzo dobrze się sprawdza jako składnik maski na włosy, bądź składnik szamponu do włosów. Dodanie olejku rycynowego do szamponu powoduje, że staną się one bardziej miękkie i bardziej elastyczne. Dodany do ulubionej oliwki bądź odżywki do włosów zwiększy ich nawilżenie, spowoduje, że włosy będą grubsze, nie będą rozdwojone oraz ich wzrost będzie szybszy.

Paznokcie i skórki paznokci – rozetrzyj kroplę olejku na paznokciach, pozostaw na pół godziny. Stosuj codziennie a już po 2 tygodniach zauważysz efekty.

Kolana, łokcie i stopy – wcieraj systematycznie kilka kropel olejku rycynowego w twardą i popękaną skórę kolan, łokci i stóp, by je zregenerować. Zmieszaj olejek rycynowy z kremem nawilżającym, nałóż na stopy a następnie załóż skarpetki i pozostaw na stopach kilka godzin. Jeśli będziesz stosować systematycznie już zawsze będziesz mieć gładkie i piękne stopy. Jeśli masz problemy z suchą skórą wcieraj olejek rycynowy na łokcie i inne suche partie skóry.