Jak domowymi sposobami pozbyć się opadających powiek?

Część kobiet boryka się z problemem opadających powiek, przez co wyglądają na starsze, zmęczone i smutne. Obszar oczu jest najdelikatniejszy w ciele człowieka, bardzo wrażliwy na czynniki zewnętrzne. Sposobem na pozbycie się tego problemu jest m. in. zabieg chirurgiczny, ale jest to kosztowe, rekonwalescencja jest długa. Dlatego warto zastosować domowe sposoby na opadające powieki. Systematyczne stosowanie pozwoli na efekty porównywalne do zabiegu chirurgicznego!

Przyczyny opadających powiek

Skóra w okolicach oczu jest wrażliwa na czynniki zewnętrzne np. chemikalia bądź intensywny wiatr, przez co szybko ulega przesuszeniu. Pod powieką znajdują się mięśnie oraz tłuszcz, który jest „wypełniaczem”. Jeśli schudniemy skóra pozbawiona tłuszczu opada. Mięśnie w oku , które znajdują się w przyśrodkowej ścianie oczodołu są odpowiedzialne za ruch powieki m. in. otwieranie i zamykanie. Z wiekiem mięśnie stają się słabsze i nie trzymają już oka tak dobrze jak wcześniej. Dodatkowo z wiekiem organizm produkuje mniejszą ilość kolagenu oraz elastyny, które są budulcem gęstości skóry. Na delikatnej skórze oczu jest to widoczne szybciej i intensywniej.

Dlaczego powieki opadają?

  • gwałtowny spadek wagi,
  • słabe mięśnie,
  • intensywny stres,
  • niepoprawna pielęgnacja oczu,
  • starzenie się

Domowe sposoby na opadające powieki

Pielęgnacja skóry powiek – najważniejsze jest odpowiednie nawilżanie. Nakładać należy go od wewnętrznego kącika w kierunku górnej powieki, potem zewnętrznego kącika oka. Jeśli skóra jest mocno wysuszona krem można wsmarowywać nawet kilka razy dziennie.Krem należy wklepywać delikatnie dociskając opuszkami palców.

Ćwiczenia na opadające powieki – są bardzo skuteczne, gdy są wykonywane systematycznie. Ich zadaniem jest również wzmocnienie skóry, dotlenienie jej oraz poprawienie krążenia.
Ćwiczenie 1 – usiądź wygodnie z wyprostowanymi plecami. Połóż łokcie na stole i zasłoń oczy rękami. Nie dotykaj dłońmi ani nosa ani gałek ocznych. Rozluźnij się i oddychaj głęboko. Myśl intensywnie, by przed oczami pojawiła się intensywna czerń. Nie zmieniaj pozycji przez 10 minut.
Ćwiczenie 2 – stojąc przez lustrem otwórz oczy, odetchnij głęboko a następnie wypuść powietrze ustami. Rozluźnij się i zamknij oczy. Powtarzaj kilkukrotnie. Nie marszcz czoła.
Ćwiczenie 3 – rozluźnij się, spójrz jak najwyżej gałkami ocznymi nie marszcząc czoła. Zrób kilka głębokich oddechów. Zamknij oczy. Powtarzaj ćwiczenie kilkukrotnie.

Zabiegi chirurgiczne – jeżeli domowe sposoby nie dają poprawy, sposobem są metody chirurgiczne. Jednym z zabiegów jest korekcja powiek poprzez usunięcie nadmiaru skóry. Zabieg ten nie pozostawia blizn z uwagi, iż cięcia znajdują się z bruzdach ocznych, przez co nie są widoczne. Rekonwalescencja trwa do 3 tygodni.

Triki makijażowe – cień nakładaj lekko ponad załamanie w powiece, malując kreskę na powiece wydłuż ją w górę po załamaniu powieki, maluj cienkie kreski, zakrywaj oczy długimi, wytuszowanymi rzęsami.