Domowe sposoby na wybielanie zębów – wypróbuj je wszystkie!

Marzymy o śnieżnobiałym uśmiechu, zdrowych i pięknych zębach. Do wybielenia zębów nie potrzeba wcale kosztownych i profesjonalnych zabiegów w gabinecie stomatologicznym. W poście zawarto szereg domowych metod na wybielanie zębów.

Kolor zębów zależy od wielu różnorodnych czynników. Naturalny kolor zębów zależy głownie od genetyki. Z wiekiem kolor zębów się zmienia między innymi przez nawyki żywieniowe, używki, przyjmowane leki oraz pielęgnacja. Osoby nie myjące zębów po każdym posiłku zwiększają prawdopodobieństwo próchnicy oraz żółtych zębów. Pice kawy, herbaty bądź czerwonego wina bardzo niekorzystnie wpływa na kolor zębów.

Domowe sposoby na wybielanie zębów

Wybielanie kurkumą – kurkuma ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Dodaj do swojej pasty do zębów dodaj odrobinę sproszkowanej kurkumy. Stosuj dwa razy w tygodniu a efekty zobaczysz już po kilku zabiegach.

Wybielanie olejem – płukanie ust olejem to popularna metoda oczyszczania organizmu z toksyn. Płukanie ma również działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe oraz wybielające. Codziennie rano wlej do ust łyżkę oleju – może być lniany, słonecznikowy, sezamowy bądź kokosowy.

Wybielanie węglem aktywnym – węgiel ma właściwości usuwania zanieczyszczeń oraz usuwania osadu nazębnego. Dodaj na szczoteczkę z pastą 2 kapsułki węgla zmieszanego z olejem kokosowym. Myj zęby mieszanką 2 razy w tygodniu. Efekt wybielenia będzie widoczny już po pierwszym użyciu.

Wybielanie sodą oczyszczoną – dzięki swojej konsystencji soda oczyszcza zęby z z osadu. Pamiętaj, by nie stosować jej zbyt długo, bo długotrwałe stosowanie może uszkodzić szkliwo.

Wybielanie cytrusami – płucz usta dokiem z cytryny raz w tygodniu a zęby będą jaśniejsze już po 1 zabiegu, uważaj tylko, by nie przesadzić, ponieważ cytryna może uszkadzać szkliwo.

Wybielanie bazylią – rozetrzyj świeże liście bazylii z odrobiną wody i umyj mieszanką zęby zamiast pasty. Zauważysz różnicę po paru dniach.

Wybielanie bananami – skórka z bananów zawiera substancje zwalczające kamień nazębny oraz rozjaśniają kolor zębów. Wypoleruj skórką od banana zęby przez 3 minuty. Stosuj to 2 razy dziennie przez kilka dni.