Domowe sposoby na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi – wypróbuj domowy eliksir!

     Czy da się obniżyć zbyt wysoki poziom cholesterolu w organizmie bez leków domowymi sposobami? Co trzeba zrobić, by utrzymać jego poziom na poziomie nie zagrażającym życiu? Dlaczego samo stosowanie leków przepisanych przez lekarza nie zadziała? Przeczytaj artykuł, na końcu znajdziesz przepis na eliksir, który jeśli będziesz pił codziennie pozwoli na obniżenie poziomu cholesterolu i utrzymanie go na odpowiednim poziomie.

    

W profilaktyce i zbijaniu zbyt wysokiego poziomu cholesterolu we krwi najważniejsza jest dobra dieta i systematyczny ruch. Najważniejsze w diecie jest ograniczenie produktów, które mają w sobie dużą ilość złego cholesterolu. Nie należy eliminować całego cholesterolu z diety, bo spowoduje to również pozbawienie organizmu dobrego cholesterolu. Dzienna dawka cholesterolu z pożywienia nie powinna przekroczyć 300 mg.
     Podstawą diety powinno być:
– ograniczenie tłuszczów zwierzęcych – to one powodują podniesienie poziomu cholesterolu we krwi. Zamiast tego wybieraj produkty drobiowe,
– unikanie smalcu, masła i śmietany – zamień je na miękkie margaryny, oleje i oliwy,
jedzenie dużej ilości warzyw i owoców – są źródłem antyoksydantów zapobiegającym utlenianiu się złego cholesterolu
jedzenie pełnoziarnistych produktów, kasz – zawierają duże ilości błonnika, który ułatwia przyswajanie cholesterolu w przewodzie pokarmowym,
– sterole – zawarte w produktach roślinnych (m. in. kukurydzy, orzechach, soi, sezamie) obniżają poziom poziom stężenia cholesterolu dzięki częściowemu hamowaniu wchłaniania ich w przewodzie pokarmowym.
    Obniżenie cholesterolu dzięki zwiększeniu ruchu:
Regularne ćwiczenia obniżają poziom całkowitego cholesterolu i podwyższają poziom dobrego cholesterolu. Ćwicz 3-4 razy w tygodniu przez pół godziny ćwiczenia aerobowe a szybko zauważysz różnicę. Każdy ruch jest dobry, jeśli nie chcesz dużo ćwiczyć wysiądź z autobusu przystanek wcześniej, zamień windę na schody, przejdź się na krótki spacer. Każdy ruch jest lepszy niż żaden.
    Domowy eliksir obniżający cholesterol. Szybko poczujesz różnicę:
Wszystkie potrzebne składniki na pewno masz w swojej kuchni. Jedyne co musisz zrobić do wymieszać wszystkie składniki i włożyć miksturę na 5 dni do lodówki, bądź chłodnego ciemnego pomieszczenia.
Składniki:

– 1 starty ząbek czosnku
– 1 kawałek startego imbiru,
– 1 łyżka soku z cytryny,
– 1 łyżka octu jabłkowego,
– 1 łyżka miodu
Wymieszaj wszystkie składniki i włóż na 5 dni do lodówki, bądź ciemnego pomieszczenia. Po tym czasie podziel mieszankę na dwie części, jedną spożyj przed śniadaniem a drugą przed kolacją. Po 7 dniach stosowania powinieneś czuć poprawę.
Pamiętaj! Jeśli masz jakieś dolegliwości powinieneś skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu.