Domowe sposoby na muszki owocówki – pozbądź się ich raz na zawsze!

Wraz z wiosną i nadchodzącym latem do naszych kuchni wracają muszki owocówki. Pojawiają się nagle i znikąd a potem szybko się rozmnażają i osiadają na owocach, warzywach, słodkich napojach.

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić, by pozbyć się muszek owocówek należy pozbyć się wszystkiego na czym one już osiadły i zaczęły kolonizować m. in. napoczęte owoce, warzywa, otwarte napoje.

Muszki owocówki osiadają na produktach w momencie jak zaczynają się psuć. Składają na nich jajeczka, które rozwijają się i żywią owocami i warzywami, które się rozkładają. Muszki mogą roznosić bakterie np. ze śmietnika, ponieważ wcześniej tam żerowały. Dlatego ważne jest, by utrzymywać w kuchni porządek, nie zostawiać brudnych naczyń, zlewu, nie pozostawiać niezakrytych śmieci.

Domowe sposoby na muszki owocówki

Owocowa pułapka – do miski włóż kawałki owoców, następnie przykryj szczelnie folią spożywczą. Później ponakłuwaj widelcem w kilku miejscach. Muszki będą mogły wlecieć do owoców, ale nie wydostaną się już na zewnątrz.

Płyn do mycia naczyń – wymieszaj taką samą ilość wody, soku i płynu do mycia naczyń. Wlej do szklanego naczynia i pozostaw na noc w kuchni. Rano wylej zawartość słoika do toalety.

Suszarka do włosów – pod wpływem gorącego powietrza z suszarki muszki zginą.

Świece zapachowe – owocówki nie tolerują zapachu mentolowego. Użyj mentolowej świecy, bądź olejku, aby się ich pozbyć.

Pułapki ze sklepu – w sklepach znajdują się gotowe pułapki na muszki owocowe. Są one niedrogie i całkowicie bezpieczne, dzięki nim pozbędziesz się wszystkich muszek.

Sposoby na zapobieganie pojawianiu się i rozmnażaniu muszek owocówek

Utrzymuj czystość w kuchni, nie pozostawiaj brudnych naczyń, resztek jedzenia, mokrych ścierek i gąbek.
Nie zostawiaj otwartego kosza na śmieci, opróżniaj go regularnie.
Nie pozostawiaj napoczętych oraz dojrzałych owoców i warzyw na stołach.
Załóż na drzwi i okna siatki ochronne – pomogą również w ochronie przed komarami.