Domowe sposoby na gładkie pięty – przygotuj się do lata!

Każda kobieta chce pięknie wyglądać latem. Dbasz o piękny wygląd skóry, paznokci, cery. Nie można zapominać również o tym, by latem, ale też przez cały rok mieć piękne i zadbane stopy. Jak domowymi sposobami o nie dbać, by były zawsze gładkie i delikatne oraz nie tworzyły się na nich nieestetyczna drapiąca skóra? Koniecznie wypróbuj domowe sposoby na gładkie pięty.

Stopy codziennie wykonują intensywne prace, opiera się na nich cały ciężar ciała człowieka. Na stopach chodzimy, biegamy. Stopy ranimy poprzez noszenie nieodpowiedniego obuwia, źle dobranych skarpet, pończoch. Stopy, które nie są odpowiednio zadbane przesuszają się, pękają i są bardziej podatne na infekcje i inne choroby skórne. W poście zawarto kilka domowych sposobów na piękne i zdrowe stopy. Pozwolą na regularne ścieranie zgrubiałego naskórka, usuwać martwe komórki na stopach oraz idealnie odżywiać skórę stóp.

Dzięki tym domowym sposobom stopy będą już zawsze delikatne i zadbane. Sposoby te są bardzo skuteczne a do tego bardzo proste w wykonaniu i aplikacji oraz bardzo tanie. Większość potrzebnych składników masz u siebie w domu a jeśli nie możesz je kupić za niewielkie pieniądze.

Domowe sposoby na gładkie pięty

Aspiryna – do niewielkiego naczynia wlej łyżkę wyciśniętego soku z cytryny oraz dwie tabletki aspiryny. Poczekaj, aż proszek się rozpuści a następie wymieszaj w jednolitą masę. Nałóż grubą warstwę na stopy a następnie owiń je ręcznikiem i pozostaw na stopach około 30 minut. Po tym czasie usuń pozostały martwy naskórek za pomocą tarki bądź pumeksu, zmyj resztki wodą a następnie wysusz stopy. Przeprowadzaj zabieg raz w tygodniu.

Rumianek – roślina ta regeneruje naskórek, pomaga w jego złuszczaniu oraz zapobiega kolejnym zrogowaceniom. Napełnij miskę ciepłą wodą a następnie wrzuć do niej 4 saszetki herbaty rumiankowej. Po 30 minutach kąpieli usuń rozmiękczony naskórek za pomocą pilnika bądź pumeksu. Stosuj zabieg dwa razy w tygodniu. Już po kilku zabiegach stopy będą w dużo lepszej formie.

Soda oczyszczona – soda ma właściwości silnie ścierające, dzięki czemu bardzo szybko usuwa szorstki naskórek poprzez jego polerowanie i wygładzanie. Do miski z ciepłą wodą dodaj 3 łyżki sody oczyszczonej i mocz stopy przez około 20 minut. Po tym czasie delikatnie osusz stopy i usuń naskórek za pomocą pumeksu. Zabieg przeprowadzaj raz w tygodniu.

Oliwa z oliwek – posiada właściwości zmiękczające naskórek. Wymocz stopy w ciepłej wodzie przez około 20 minut. Następnie oczyść stopy za pomocą pumeksu bądź pilnika. Po zakończeniu nanieś na stopy kilka kropel oliwy i wmasuj je dokładnie w skórę. Dodatkowo na noc nałóż skarpetki na stopy, by skóra się bardziej zregenerowała.

Aby stopy były zawsze w jak najlepszej kondycji pamiętaj o paru zaleceniach:

  • zawsze noś wygodne obuwie, które pozwala stopom na oddychanie i swobodne ruchy,
  • noś buty na obcasie tylko na wyjątkowe okazje, nie noś ich na co dzień,
  • często czyść i odkażaj obuwie, by nie narazić się na choroby grzybicze oraz nieprzyjemny zapach.