Cynamon w doniczce z ziemią? Zapamiętaj ten trik!

  Polecono mi, bym, posypała do wszystkich doniczek z kwiatami odrobinę cynamonu. Ten trik zmienił moje życie, dbanie o rośliny nigdy nie było łatwiejsze! Jeśli wiesz jak działa cynamon to już na pewno wiesz dlaczego wsypanie go do ziemi jest tak przydatne.
 
 
 

   

Właściwości cynamonu –
cynamon jest świetnym źródłem antyoksydantów, może posłużyć jako naturalny konserwant żywności. Ma właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu sprawdza się w walce z chorobami. Zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca oraz jako składnik codziennej diety korzystnie wpływa na leczenie cukrzycy typu 1 i 2.
 
   Cynamon oprócz wielu pozytywów wpływających na stan naszego zdrowia cynamon posłuży nam w ogrodzie jak i w pielęgnacji kwiatów doniczkowych. Cynamon ma właściwości antygrzybiczne. Cynamon w doniczce zabija pleśń i zapobiega jej ponownemu pojawianiu się.
 


Jeśli w pomieszczeniu jest zbyt duża wilgotność, albo zbyt często będziemy podlewać swoje rośliny, to może pojawić się na glebie specyficzny biały nalot. Jest to pleśń, która jest bardzo szkodliwa dla roślin i może doprowadzić nawet do obumarcia rośliny. Cynamon zadziała szybko, jednak gdy nadal będziemy roślinę poddawać niesprzyjającym warunkom to pleśń powróci, dlatego należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji roślin.

    Cynamon w doniczce możesz również wykorzystać, gdy sadzisz nowe sadzonki. Otwór w ziemi przygotowany dla sadzonki obsyp najpierw cynamonem, zabezpieczysz roślinę przed działaniem pleśni, dodatkowo roślina szybciej się zakorzeni. Młode rośliny nie zostaną zakażone chorobą, dzięki czemu jest większe prawdopodobieństwo, że wyrosną mocne i zdrowe.
    Dodatkowo cynamon jest odstraszaczem dla mrówek. Ziemia posypana cynamonem nie będzie atakowana przez mrówki.
 
A jak wy dbacie o swoje rośliny, stosujecie patent z cynamonem? Może macie inne pomysły na zastosowanie cynamonu w ogrodnictwie? Dajcie znać w komentarzach!